Sensacyjny zwycięzca biegu indywidualnego

Jakov Fak wygrał bieg indywidualny na 20 kilometrów podczas biathlonowych MŚ. Słoweniec zwycięstwo zapewnił sobie przede wszystkim dobrą postawą na strzelnicy. Podczas czterech strzelań spudłował zaledwie raz. Do dobrego strzelania dorzucił także przyzwoity bieg.

Pozostała dwójka na podium strzelała równie celnie. Srebrny medal wywalczył Francuz Simon Fourcade (1) tracąc do lidera zaledwie siedem sekund. Brązowy medal dość niespodziewanie zdobył Czech Jaroslav Soukup (1), do Faka stracił 12.3 sekundy. Lider PŚ – Martin Fourcade spudłował aż pięciokrotnie, co dało mu dopiero 25. pozycję. Do czasu innego faworyta – Norwega Emila Hegle Svendsena zostały doliczone dwie karne minuty, co pozwoliło mu zająć 8. miejsce.

Bez medalu w męskiej konkurencji pozostają gospodarze. Tym razem najbliżej był Andreas Birnbacher, który pomylił się dopiero podczas ostatniej wizyty na strzelnicy i do podium stracił tylko 0.8s! Także na ostatnim strzelaniu dwukrotnie pomylił się największy pechowiec tych mistrzostw Arnd Peiffer i zajął 7. lokatę.

Po raz kolejny ze słabej strony pokazali się Polacy. Najlepszy z nich – Tomasz Sikora spudłował tylko raz, jednak po słabym biegu zajął dopiero 37. miejsce. Oznacza to, że Polak nie wystartuje w biegu masowym kończącym Mistrzostwa i był to zapewne jego ostatni indywidualny występ w światowym czempionacie. Krzysztof Pływaczyk z dwoma niecelnymi strzałami zajął 54. miejsce, Adam Kwak (2) 73. a Łukasz Szczurek (3) 79.

Jutro w Rupholding w biegu indywidualnym zaprezentują się panie.