Serena wygrywa US Open

Serena Williams po dramatycznym pojedynku pokonała w finale US Open nr 1 światowego tenisa Victorię Azarenkę 6:2 2:6 7:5.

Tegoroczna zwyciężczyni Wimbledonu oraz Igrzysk Olimpijskich była zdecydowaną faworytką meczu. W drodze do finału po kolei demolowała swoje rywalki nie tracąc ani jednego seta. Podobnie rozpoczął się pojedynek o tytuł. Amerykanka w pierwszej partii imponowała siłą i precyzją, co przełożyło się na wygraną 6:2. W drugim secie sytuacja niespodziewanie uległa zmianie. Pewna swego Williams zaczęła popełniać niewymuszone błędy, co skrupulatnie wykorzystała Azarenka również wygrywając w stosunku 6:2. W ostatnim secie sytuacja długo nie ulegała zmianie. Serena seriami popełniała błędy a białorusinka pewnie zmierzała po drugi w karierze Wielkoszlemowy tytuł. Tak się jednak nie stało. Przy stanie 5:3 i własnym serwisie Azarenka zaczęła się denerwować a doświadczona rywalka świetnie to wykorzystała. Williams wróciła do swojej najlepszej dyspozycji, wygrała 4 kolejne gemy i 15 mistrzostwo Wielkoszlemowe.
Serena Williams udowodniła, że gdy jest w formie jest zdecydowanie najlepszą tenisistką na świecie i przewyższa resztę stawki o klasę. Amerykanka w swojej karierze wygrała już wszystko, co było do wygrania, więc może jej w końcu zabraknąć motywacji. Do tego czasu pozostaje podziwiać jej kolejne wielkie zwycięstwa. Następne być może już w kończącym sezon turnieju Masters.

W drugim półfinale turnieju mężczyzn zmierzyli się David Ferrer z Novakiem Djokoviciem. Hiszpan fantastycznie rozpoczął mecz od przełamania serwisu swojego rywala, a następnie doprowadził do stanu 5:2. Wtedy na ratunek Serbowi przyszło… tornado, które nawiedziło Nowy Jork. Mecz został natychmiastowo przerwany, a jego dokończenie zaplanowano na następny dzień. Po wznowieniu gry Ferrer co prawda zdołał wygrać gema, kończąc pierwszego seta wynikiem 6:2, lecz to wszystko na co było go stać tego dnia. Od tej pory na korcie niepodzielnie rządził Djokovic ,wygrywając kolejne sety 6:1 6:4 6:2 i pewnie awansował do finału. Tam spotka się z Andym Murrayem, który dzień wcześniej pokonał Tomasa Berdycha. Dla Serba będzie to idealna okazja do rewanżu za porażkę w półfinale Igrzysk Olimpijskich.

W niedzielę rozegrano także finał debla pań Hlavackova/Hradecka – Errani/Vinci. Włoszki, które w turnieju singlowym trafiły na siebie w ćwierćfinale nie miały sobie równych w grze podwójnej. W godzinę i siedemnaście minut uporały się z czeską parą 6:4 6:2 zdobywając swój drugi w tym roku Wielkoszlemowy tytuł. W czerwcu triumfowały na paryskim Roland Garrosie. Czeszki to srebrne medalistki olimpijskie z Londynu.