Sesja MKOl na pewno w Limie

Wrześniowa sesja MKOl, w czasie której zostanie wybrany gospodarz igrzysk olimpijskich w 2024 roku odbędzie się zgodnie z planem w Limie. Wątpliwości w tym temacie pojawiały się od pewnego czasu w związku z katastrofalnymi powodziami, które nawiedziły Peru.

Taką decyzję podjął Komitet Wykonawczy MKOl po przeanalizowaniu stanu przygotowań do sesji oraz potencjalnych zagrożeń dla jej sprawnego przeprowadzenia. W ubiegłym miesiącu trwały poszukiwania miasta, które potencjalnie mogłoby zastąpić Lime, mówiło się o Abu Dhabi, Dausze, a nawet Lozannie. Ostatecznie sesja odbędzie się tam gdzie pierwotnie planowano, w dniach 13-17 września 2017.

MKOl przekazał władzom Peru darowiznę w wysokości 600 000 USD przeznaczoną na pomoc dla poszkodowanych przez powodzie. Od początku roku w ich wyniku zginęło w Peru blisko 100 osób, a ponad 700 000 zostało bez dachu nad głową. Prezydent Peru Pedro Pablo Kuczyński powiedział, że jest bardzo zadowolony z tej decyzji i że władze dołożą wszystkich starań, by sesja, będąca „wydarzeniem narodowym” dla tego kraju została zorganizowana na najwyższym poziomie.

Przypomnijmy, że w walce o organizację igrzysk 2024 pozostały Paryż i los Angeles. Jednocześnie grupa robocza, złożona z czterech wiceprezydentów MKOl pracuje nad koncepcja, by w Limie przyznano także organizacje igrzysk w 2028 roku.

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password