Short track: Dobre występy Polaków przed kwalifikacjami olimpijskimi

Shorttrack_isuW miniony weekend we włoskim Bormio odbyła się 22. edycja zawodów Alta Valtellina Trophy w short tracku. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadła Paula Bzura, która zajęła 3. pozycję w klasyfikacji generalnej. Oprócz tego poprawiła rekord Polski na 3000 metrów.

Do klasyfikacji generalnej zawodów zaliczały się wyścigi na 500, 1000, 1500 i 3000 metrów. Turniej rozpoczął się od rywalizacji sprinterskiej. W pierwszej konkurencji zwyciężyła Aida Bella, a Paula Bzura zajęła 3. miejsce. Bzura była ponadto druga na 1000 metrów oraz trzecia na dystansie trzykrotnie dłuższym. Paula poprawiła rekord Polski na 3000 metrów, uzyskując czas 5:08,838. Bella triumfowała natomiast w finale B na 1500 metrów, a także uplasowała się na 4. pozycji na 1000 metrów oraz na szóstej na 3000 metrów. W klasyfikacji łącznej Bzura zanotowała 3. lokatę, a Bella – piątą.

Trzecia z Polek Barbara Kobylakowicz ani razu nie weszła do finału A i w rezultacie zajęła ostatnie miejsce w zawodach.Pierwsza w generalce była Francuzka Tifany Huot-Marchand.

Wśród juniorek Natalia Maliszewska była piąta, a oczko niżej – Nikola Mazur.

Zabrakło jednej z najlepszych polskich łyżwiarek na krótkim torze – Patrycji Maliszewskiej.

W kategorii mężczyzn siódmy był Sebastian Kłosiński, szesnasty Jakub Jaworski, dziewiętnasty Adam Filipowicz, a Dawid Rzemieniecki – dwudziesty drugi. Zwyciężył Holender Sjinkie Knegt.

Warto zaznaczyć, że nasza reprezentacja mężczyzn odniosła zwycięstwo w wyścigu sztafetowym.

W następnym tygodniu trener kadry John Monroe i jego asystent Dariusz Kulesza wybiorą zawodników (5 kobiet i 5 mężczyzn), którzy wystartują w kwalifikacjach olimpijskich we włoskim Turynie i rosyjskiej Kołomnie.

Imprezami, na których będzie można wywalczyć olimpijską przepustkę będą zawody Pucharu Świata w Turynie (7-10 listopada) i w Kołomnie (14-17 listopada).