Short track – Europa Cup: Magda Zych podwójnie złota, srebro Mateusza Krzemińskiego!

Za nami zawody Europa Cup w Hasselt. Szczególnie dumni możemy być z występów Magdaleny Zych i Mateusza Krzemińskiego. Dzięki tej dwójce, mogliśmy świętować zdobywane medale.

Po czwartym miejscu, jakie w piątek zajęła podczas biegu na 1000 metrów, Magdalena Zych popisała się fenomenalną jazdą w kolejnych dniach. W sobotę i niedzielę nie miała już sobie równych. Polka startująca w kategorii Junior D zarówno na dystansie 500, jak i 777 metrów wygrała wszystkie swoje biegi, od ćwierćfinałów, aż po finał udowadniając, że jest wyraźnie najlepsza.

Złote medale zdobywane na dwóch dystansach Europa Cup dały naszej rodaczce również wiele punktów do klasyfikacji wieloboju, co w ostatecznym rozrachunku spowodowało, że Magdalena Zych wygrała również w tej klasyfikacji.

Dumni możemy być również ze startującego w kategorii Junior C Mateusza Krzemińskiego. On z kolei swój największy sukces odniósł na dystansie 500 metrów. Tam, co prawda bez przekonania, ale uzyskał awans najpierw do półfinału, a następnie do finału. W boju o medale nasz rodak przegrał już tylko z Francuzem Diane Sellierem, zgarniając przy tym srebrny medal na tym dystansie.

Przypomnijmy, że Europa Cup to zawody kończące obecny sezon w short tracku na arenie europejskiej. W Hasselt spotkali się najlepsi łyżwiarze klasyfikacji generalnych EVO Cup i Star Class, a zatem cyklicznych zawodów dla zawodników z Europy Wschodniej (EVO Cup) i Europy Zachodniej (Star Class), którzy między sobą walczyli o miano najlepszych na Starym Kontynencie.

EUROPA CUP (Hasselt) – ZWYCIĘZCY

Junior D
500 metrów – Magdalena Zych (Polska) | Maurizio Tunno (Włochy)
777 metrów – Magdalena Zych (Polska) | Maurizio Tunno (Włochy)
1000 metrów – Martina Peretti (Włochy) | Hylke de Boer (Holandia)
Wielobój: Magdalena Zych (Polska) | Maurizio Tunno (Włochy)

Junior C
500 metrów – Georgie Dalrymple (Holandia) | Diane Sellier (Francja)
1000 metrów – Xandra Velzeboer (Holandia) | Reinis Berzins (Łotwa)
1500 metrów – Xandra Velzeboer (Holandia) | Diane Sellier (Francja)
Wielobój: Xandra Velzeboer (Holandia)  | Diane Sellier (Francja)

Junior B
500 metrów – Milada Dosla (Czechy) | Tom Hofker (Holandia)
1000 metrów – Marijn Wiersma (Holandia) | Braam Steenaart (Holandia)
1500 metrów – Marijn Wiersma (Holandia) | Tom Hofker (Holandia)
Wielobój: Marijn Wiersma (Holandia) | Tom Hofker (Holandia)

Junior A
500 metrów – Avalon Aardoom (Holandia) | Roberts Zvejnieks (Łotwa)
1000 metrów – Alica Porubska (Słowacja) | Roberts Zvejnieks (Łotwa)
1500 metrów – Alica Porubska (Słowacja) | Jasper Brunsmann (Holandia)
Wielobój: Alica Porubska (Słowacja) | Roberts Zvejnieks (Łotwa)