Short track – Europa Cup: Świetny wynik Magdy Zych!

Na sam koniec sezonu, łyżwiarze z całej Europy zebrali się w Hasselt na finale Europa Cup. Pierwszego dnia zawodów z dobrej strony pokazali się biało-czerwoni – Magdalena Zych otarła się o podium.

Do Hasselt przyjechała utytułowana młodzież z całej Europy. Jak można było uzyskać kwalifikację na Europa Cup? Należało znaleźć się odpowiednio wysoko w klasyfikacji generalnej EVO Cup, a zatem zawodów skupiających łyżwiarzy z Europy Wschodniej. Czyn ten udał się siódemce Polaków. W Hasselt występują zatem: Magdalena Zych, Michał Niewiński (junior D), Wiktoria Żak, Wiktoria Tkaczuk, Mateusz Krzemiński (junior C),  Karolina Miłkowska oraz Bartosz Bielecki (junior A).

Pierwszego dnia zawodów juniorzy D rywalizowali na 1000 metrów, natomiast juniorzy w kategorii C, B, A oraz seniorzy – na 1500 metrów. Najbardziej zadowoleni możemy być z występu najmłodszej spośród Polek – Magdaleny Zych. Biało-czerwona spisała się świetnie już w półfinale, gdzie przegrała tylko z Anną Sybrandi, awansując w ten sposób do finału. Tam już okazała się lepsza od Holenderki. Dała się jednak wyprzedzić trzem innym zawodniczkom i ostatecznie finiszowała na 4. pozycji.

W tej samej kategorii wiekowej z dobrej strony pokazał się również Michał Niewiński, który zdołał zakwalifikować się do finału B, w którym to przegrał tylko z Lubomirem Kalczewem (Bułgaria. Dzięki zajęciu 8. miejsca w łącznej klasyfikacji mógł zatem zapisać sobie punkcik do klasyfikacji wieloboistów.

Kategorię Junior C zdominowały Holenderki. Dwie utalentowane Polki, występujące w tej grupie wiekowej – Wiktoria Żak oraz Wiktoria Tkaczuk – miały sporo pecha. Najpierw obu zabrakło minimalnie do tego, aby awansować do finału A. Biało-czerwone pobiegły zatem w finale B, który z przygodami zakończyły na miejscach 5. i 6.

Niepowodzenia koleżanek powetował za to Mateusz Krzemiński, występujący w tej samej kategorii wiekowej. Do walki o medale naszemu rodakowi co prawda nieco zabrakło, gdyż zajął 3. miejsce w biegu półfinałowym. W finale B nie miał już jednak sobie równych, a zwycięstwo dało mu 7. miejsce w klasyfikacji zawodów i cenne 2 punkty do wieloboju.

Punkty do wieloboju w podobny sposób wywalczyła sobie również, występująca w kategorii Junior A, Karolina Miłkowska. Nasza rodaczka nie zdołała zakwalifikować się do finału A, lecz za to w finale B była już najszybsza. Minimalnie gorzej wypadł Bartosz Bielecki. On z kolei również w finale B nie potrafił przedrzeć się do przodu i zakończył go ostatecznie na 4. pozycji.

WYNIKI

Junior D – 1000 metrów

 Martina Peretti
(Włochy / 1. miejsce)
 Magdalena Zych
(Polska / 4. miejsce)
 Hylke de Boer
 (Holandia / 1. miejsce)
 Michał Niewiński
 (Polska / 8. miejsce)

Junior C – 1500 metrów

 Xandra Valzeboer
 (Holandia / 1. miejsce)
 Wiktoria Żak
(Polska / 11. miejsce)
 Diane Sellier
(Francja / 1. miejsce)
 Mateusz Krzemiński
(Polska / 7. miejsce)

Junior A – 1500 metrów

 Alica Porubska
(Słowacja / 1. miejsce)
 Karolina Miłkowska
(Polska / 7. miejsce)
 Jasper Brunsmann
(Holandia / 1. miejsce)
 Bartosz Bielecki
(Polska / 10. miejsce)

Zwycięzcy kategorii bez Polaków:

 Junior B / 1500m
Kobiety
 Marijn Wiersma
 (Holandia)
 Junior B / 1500m
Mężczyźni
 Tom Hofker
(Holandia)
 Seniorki / 1500m
Kobiety
 Arianna Sighel
(Włochy)
 Seniorzy / 1500m
Mężczyźni
 Leon Bloemhof
(Holandia)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password