Short track – Invitation Cup: Świetny dzień biało-czerwonych!

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Drugi dzień Invitation Cup w Heereveen przyniósł nam bardzo dobre wyniki Polaków. Biało-czerwoni popisali się szczególnie dobrą jazdą na 500 metrów, gdzie Natalia Maliszewska okazała się najlepsza w stawce.

Dzisiejszą rywalizację rozpoczęliśmy od ćwierćfinałów „pięćsetki”. W nich fenomenalnie pojechali Natalia Maliszewska i Bartosz Konopko, którzy zdołali wygrać swoje biegi. Awans do półfinału wywalczyła sobie również Patrycja Maliszewska, a pożegnać musieliśmy się jedynie z Nikolą Mazur i Szymonem Wilczykiem.

W 1/2 finału niestety szczęścia nie mieli Patrycja Maliszewska i Bartosz Konopko, którzy pechowo wylądowali poza finałem. Niepowodzenie odbili sobie jednak podczas finału B, dzięki któremu Patrycja została sklasyfikowana na 7. miejscu wśród pań, a Bartosz na 8. wśród panów na tym dystansie.

Z każdym biegiem klasę potwierdzała za to Natalia Maliszewska. Polka wygrywając półfinał, pewnie wkroczyła do decydującego biegu, w którym mierzyła się z Francuzką Pierron oraz trzeba reprezentantkami Holandii. I tym razem bieg potoczył się po myśli naszej rodaczki, która zdołała wygrać rywalizację, przekraczając linię mety zdecydowanie przed drugą Suzanne Schulting i trzecią Larą van Ruijven. Rywalizację mężczyzn na tym dystansie niespodziewanie wygrał zaś Amerykanin John Kueger, który zdołał wyprzedzić Sjinkie Knegta i Dylana Hoogerwerfa z Holandii.

500 metrów kobiet:
1. Natalia Maliszewska (Polska)
2. Suzanne Schulting (Holandia)
3. Lara van Riujven (Holandia)
…7. Patrycja Maliszewska (Polska)

500 metrów mężczyzn:
1. John Krueger (USA)
2. Sjinkie Knegt (Holandia)
3. Dylan Hoogerwerf (Holandia)
…8. Bartosz Konopko (Polska)

Nieźle poszło naszym rodakom również na dystansie 1000 metrów. Niestety już na poziomie ćwierćfinału z zawodami pożegnać musiał się Bartosz Konopko. W dalszej rywalizacji pozostały jednak jeszcze trzy biało-czerwone. O ile Karolina Miłkowska nie sprawiła sensacji i po półfinale również odpadła z walki o wysokie pozycje, o tyle siostry Maliszewskie otarły się o awans do wielkiego finału. Obu zabrakło minimalnie, przez co ostatecznie musiały rywalizować w finale B.

W rywalizacji o 7. pozycję, Polki musiały ustąpić jednak Elenie Viviani (Włochy) i Biance Walter (Niemcy), kończąc rywalizację w zawodach kolejno na 9. i 10. miejscu. Najlepsze okazały się Suzanne Schulting (Holandia) oraz Włoszki – Lucia Peretti i Arianna Fontana. U mężczyzn zaś zawody na 1000 metrów wygrał ponownie John Krueger, udowadniając tym samym, że jego triumf na 500 metrów nie był przypadkowy. Amerykanin w finale finiszował przed Dylanem Hoogerwerfem (Holandia) i Roberto Pukitisem (Łotwa).

1000 metrów kobiet:
1. Suzanne Schulting (Holandia)
2. Lucia Peretti (Włochy)
3. Arianna Fontana (Włochy)
…9. Patrycja Maliszewska (Polska)
…10. Natalia Maliszewska (Polska)

1000 metrów mężczyzn:
1. John Krueger (USA)
2. Dylan Hoogerwerf (Holandia)
3. Roberto Pukitis (Łotwa)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password