Short track – Mistrzostwa Europy: Czas na historyczny sukces?

Bardzo niewiele dzieli nas od rozpoczęcia Mistrzostw Europy w short tracku. Start zawodów przewidziano na piątkowy poranek. Potrać mają aż do niedzieli. Póki co największym sukcesem biało-czerwonych na ME były medale brązowe. Czy w tym roku możliwe jest zdobycie czegoś więcej?

Odpowiedź jest krótka i prosta: tak. Szczególnie, jeśli chodzi o bieg na 500m kobiet. Tam wielkie nadzieje pokładamy w Natalii Maliszewskiej. Polka w tym sezonie już dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium Pucharu Świata na tym właśnie dystansie. Tam jednak jej najgroźniejszymi rywalkami były Kexin Fan oraz Elise Christie. Pierwsza z nich na ME nie pojedzie z racji narodowości. Druga zaś… odpuściła sobie wyjazd do Turynu i w spokoju przygotowuje się na nadchodzące Mistrzostwa Świata. W tym przypadku największą konkurentką dla Maliszewskiej zdaje się być Włoszka Arianna Fontana. Chęć na zdobycie medalu będą miały również Rosjanki i Holenderki.

My liczymy również na to, że z dobrej strony pokaże się Magdalena Warakomska. Nasza młoda łyżwiarka notowała już dobre wyniki podczas tegorocznej edycji Pucharu Świata. Jeśli forma dopisze, także na Mistrzostwach Europy powinna znaleźć się w czołówce.

Na kogo jeszcze możemy liczyć? Poważnym pretendentem do sukcesu wśród mężczyzn będzie na pewno Bartosz Konopko, który już nie raz na imprezach o randze europejskiej potwierdzał, że jest jednym z najszybszych łyżwiarzy na kontynencie. W jego ślady spróbują pójść również dwaj młodzi zawodnicy, którzy również znaleźli się w kadrze – Rafał Anikiej oraz Bartosz Bielecki.

Przypomnijmy, że każdy zawodnik oraz zawodniczka podczas Mistrzostw Europy wystąpią na każdym z dystansów. Medale rozdane zostaną zarówno indywidualnie za każdy ze startów, jak i ogólnie – za wielobój.

Oprócz piątki reprezentantów w zawodach indywidualnych, Polska wystawi również dwie sztafety. Męska pojedzie w składzie: Bartosz Konopko, Rafał Anikiej, Adam Filipowicz i Michał Domański. W sztafecie kobiet biało-czerwone barwy reprezentować będą zaś: Oliwia Gawlica, Patrycja Markiewicz oraz Monika Grządkowska.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password