Short track – OZR: Kamila Stormowska i Mateusz Krzemiński najlepsi w całym cyklu OZR

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W ostatni weekend, w Gdańsku odbyły się ostatnie starty w tegorocznym cyklu Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych „I Ty możesz zostać mistrzem”. Znamy zatem już także klasyfikację generalną zawodów, w której triumfowali Kamila Stormowska i Mateusz Krzemiński.

Foto.: PZŁS

Ogólnopolskie Zawody Rankingowe to pięć weekendów rywalizacji. Łyżwiarze i łyżwiarki z całej Polski bitwę o punkty do klasyfikacji generalnej rozpoczynali w Sanoku. Później ścigali się również w Gdańsku, Białymstoku i Opolu, aby na koniec sezonu ponownie wrócić do Gdańska.

Podczas zawodów organizowane są wyścigi w wielu kategoriach wiekowych. Ilość punktów w klasyfikacji generalnej zależała od wieloboju – zwycięzca lub zwyciężczyni tej klasyfikacji za dany weekend otrzymywali 30 punktów. Drugi zawodnik mógł cieszyć się z 25 „oczek”, a trzeci z 23. I tak aż do 24. miejsca, za które to otrzymać można było symboliczny punkcik.

Było zatem ciekawie i emocjonująco. Nie tylko u seniorów, na których rzecz jasna skupiała się uwaga większości kibiców. Wielkie talenty polskiego short tracku mogliśmy obserwować również w kategoriach juniorskich. Dla przykładu wymienić można zwycięzców klasyfikacji generalnej w kategorii „Junior D” – Magdalenę Zych i Michała Niewińskiego. W kategorii „Junior C” natomiast wielki bój o zwycięstwo stoczyły ze sobą Wiktoria Żak i Wiktoria Tkaczuk – ostatecznie triumfowała ta pierwsza.

Na starcie kategorii seniorskiej również przeważali jednak zawodnicy młodzi, których w znakomitej większości możemy rozważać jako nadzieje na przyszłość reprezentacji Polski. U kobiet najlepsza okazała się  – znana nam już z udziału w imprezach międzynarodowych – Kamila Stormowska, która mimo tego, iż odpuściła dwukrotnie wyjazd do Gdańska, wyprzedziła o 1 punkt swoją klubową koleżankę – Weronikę Surowiec.

Na trzecim miejscu sezon w OZR zakończyła Magdalena Wilga, a tuż za nią uplasowała się Julia Rogacewicz – jedyna spośród 33. zawodniczek w stawce, która wzięła udział w każdych z pięciu zawodów. Z dobrej strony pokazały się również Patrycja Markiewicz, Oliwia Gawlica, Monika Grządkowska, Nikola Mazur czy Magda Warakomska, które zawsze, gdy tylko startowały, zajmowały miejsca w czołówce.

W rywalizacji seniorów u mężczyzn, we wszystkich zawodach wzięło udział aż trzech spośród 44 łyżwiarzy. Najlepszy z nich – Mateusz Krzemiński – zdołał uzbierać 91 punktów, które pozwoliły mu na zwycięstwo w klasyfikacji wieloboju. Kolejny – Sebastian Hydzik – zebrał nieco mniej „oczek” i skończył rywalizację na trzeciej pozycji. Do drugiego Krystiana Giszki, którego zabrakło podczas zawodów w Białymstoku, zabrakło mu zaledwie punktu.

Całe podium OZR zapełnili zatem łyżwiarze związani z AZS Politechniką Opolską. Z bardzo dobrej strony pokazała się jednak również czwórka z Juvenii Białystok. Szymon Wilczyk, Bartosz Bielecki i Karol Nieścier wzięli udział w zaledwie trzech z pięciu weekendów rywalizacji, Rafał Anikiej na OZR przyjechał natomiast dwukrotnie. Mimo to cała czwórka potrafiła w klasyfikacji generalnej zawodów zajęć kolejne miejsca od 4. do 7. Wysokie, bo 9. miejsce w klasyfikacji generalnej, przypadło natomiast Bartoszowi Konopko. On z kolei był tylko w Sanoku i Białymstoku, gdzie wygrał i zajął 3. miejsce. Mimo to między nim, a jego klubowymi kolegami, w klasyfikacji generalnej znalazł się jeszcze reprezentant UKS MOSiR Giżycko – Hubert Ekstowicz, a zatem ostatni spośród tych łyżwiarzy, którzy obecni byli na każdych zawodach.

Zwycięzcy klasyfikacjach generalnych Ogólnopolskich zawodach Rankingowych w kategoriach juniorskich:

 Kobiety  Mężczyźni
 Junior E  Hanna Mazur
 (UKS Orlica Duszniki Zdrój)
 Marek Gierczak
(AZS Politechnika Opolska)
 Junior D  Magdalena Zych
(AZS Politechnika Opolska)
 Michał Niewiński
 (ŁKS Juvenia Białystok)
 Junior C  Wiktoria Żak
 (ŁKS Juvenia Białystok)
 Mateusz Mikołajuk
(ŁKS Juvenia Białystok)

Czołowa „piątka” klasyfikacjach generalnych Ogólnopolskich zawodach Rankingowych w kategoriach seniorskich:

 Kobiety  Mężczyźni
 1. Kamila Stormowska
 (KS Orzeł Elbląg)
 1. Mateusz Krzemiński
 (AZS Politechnika Opolska)
 2. Weronika Surowiec
 (KS Orzeł Elbląg)
 2. Krystian Giszka
 (AZS Politechnika Opolska)
 3. Magdalena Wilga
(AZS Politechnika Opolska)
 3. Sebastian Hydzik
(AZS Politechnika Opolska)
 4. Julia Rogacewicz
 (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
 4. Szymon Wilczyk
(ŁKS Juvenia Białystok)
 5. Kamila Stankiewicz
 (KS Orzeł Elbląg)
 5. Bartosz Bielecki
 (ŁKS Juvenia Białystok)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password