Short track – OZR: Nikola Mazur show w Sanoku, zacięta rywalizacja wśród mężczyzn

Za nami pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Rankingowe. Rywalizacja w Sanoku była dla łyżwiarzy ostatnią okazją ku temu, aby zwrócić na siebie trener kadry narodowej i zasłużyć na powołanie na pierwsze Puchary Świata.

Na starcie zawodów z oczywistych względów nie pojawił się trzon reprezentacji Polski. Ci, którzy swoją wcześniejszą jazdą udowodnili już, że zasługują na powołanie na Puchary Świata mogli w spokoju trenować. Pozostali przyjechali zaś do Sanoka, aby sprawdzić się we wzajemnej rywalizacji na każdym z dystansów.

W rywalizacji kobiet prawdziwe show dała Nikola Mazur. Łyżwiarka Juvenii Białystok pojechała fenomenalnie na wszystkich dystansach. To właśnie ona całkowicie zdominowała rywalizację i wygrywając każdy z biegów (od eliminacji aż po finał) zapewniła sobie pewne zwycięstwo w wieloboju. Dobrze poradziła sobie również inna białostocka zawodniczka – Karolina Miłkowska, która… na każdym z dystansów finiszowała na drugim miejscu.

Trzecimi pozycjami podzieliły się natomiast: Magdalena Witulska (1500m), Wiktoria Tkaczuk (500m) i Marika Surowiec (1000m). Przez słabsze wyniki uzyskane przez te zawodniczki na innych dystansach to jednak żadna z wymienionych, a zaledwie 13-letnia Magdalena Zych zajęła 3. pozycję w wieloboju. Bardzo dobry wynik młodziutka łyżwiarka AZSu Politechniki Opolskiej zawdzięcza dwóm czwartym (1500m i 500m) oraz jednemu piątemu miejscu (1000m).

OZR w Sanoku – WYNIKI KOBIET

500 metrów  1000 metrów  1500 metrów
 1. Nikola Mazur  1. Nikola Mazur  1. Nikola Mazur
 2. Karolina Miłkowska  2. Karolina Miłkowska  2. Karolina Miłkowska
 3. Wiktoria Tkaczuk  3. Marika Surowiec  3. Magdalena Witulska
 4. Magdalena Zych  4. Gabriela Topolska  4. Magdalena Zych
 5. Magdalena Wilga  5. Magdalena Zych  5. Gabriela Topolska
 WIELOBÓJ
 1. Nikola Mazur 102
 2. Karolina Miłkowska 63
 3. Magdalena Zych 16
 4. Wiktoria Tkaczuk 16
 5. Gabriela Topolska 13

Bardziej zaciętą rywalizację o najwyższe pozycje mogliśmy obserwować w rywalizacji mężczyzn. Tutaj o najwyższe lokaty rywalizowali między sobą Karol Nieścier (Juvenia Białystok), Mateusz Krzemiński (AZS Politechnika Opolska) oraz Paweł Adamski (Juvenia Białystok).

W rywalizacji na 1500 metrów Nieścier okazał się minimalnie szybszy od Krzemińskiego. Do rewanżu doszło podczas zawodów na 500 metrów, gdzie tym razem triumfował Mateusz Krzemiński, a Karola Nieściera wyprzedził jeszcze Paweł Adamski. Pojedynek na 1000 metrów ponownie wygrał jednak Karol Nieścier, dojeżdżając na metę tuż przed Łukaszem Kuczyńskim. Paweł Adamski i Mateusz Krzemiński pechowo nie ukończyli zaś biegu finałowego.

Dzięki temu to właśnie Karol Nieścier okazał się najlepszy w wieloboju. Mateusz Krzemiński ukończył go na 2. pozycji, a Paweł Adamski – na 3. miejscu.

OZR w Sanoku – WYNIKI MĘŻCZYZN

500 metrów 1000 metrów 1500 metrów
 1. Mateusz Krzemiński  1. Karol Nieścier  1. Karol Nieścier
 2. Paweł Adamski  2. Łukasz Kuczyński  2. Mateusz Krzemiński
 3. Karol Nieścier  3. Paweł Adamski  3. Paweł Adamski
 4. Krystian Giszka  4. Mateusz Krzemiński  4. Szymon Wilczyk
 5. Sebastian Hydzik  5. Szymon Wilczyk  5. Sebastian Hydzik
 WIELOBÓJ
 1. Karol Nieścier 81
 2. Mateusz Krzemiński 55
 3. Paweł Adamski 34
 4. Łukasz Kuczyński 21
 5. Krystian Giszka 11

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password