Short track – PŚ: Mały sukces w Salt Lake City – Polka w ćwierćfinale

Po pierwszym dniu zawodów w Salt Lake City możemy być umiarkowanie zadowoleni. Kwalifikacje, mimo iż ogólnie nie były dla nas dużo bardziej udane niż te w Calgary, przyniosły nam jeden awans do ćwierćfinału.

Zacznijmy od tych pozytywnych informacji. Bardzo dobry bieg na 1000 metrów zanotowała Magda Warakomska. Shim Suk Hee (Korea Pd.) odjechała wszystkim, a pozostałe zawodniczki walczyły o miejsce 2. Najlepiej na finiszu spisała się właśnie Polka, dzięki czemu zobaczymy ją w ćwierćfinale. Przez repasaże na 1000 metrów będą musiały się przebijać za to dwie 16-latki: Kamila Stormowska i  Patrycja Markiewicz, których czasy nie pozwoliły wczoraj na to, żeby choćby powalczyć o bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Gorzej było w rywalizacji na 1500 metrów. Tam po dwa razy zarówno Monika Grządkowska jak i Oliwia Gawlica udowodniły, że od najlepszych wyników dzieli je przepaść. Mimo przyzwoitych czasów (choć podobne, a czasem lepsze uzyskiwała na tej samej odległości Natalia Maliszewska, podczas dużo niższej rangą zawodów w Białymstoku), obie za każdym razem plasowały się w końcówce stawki.

Na 500 metrów ponownie blisko szczęścia była Warakomska. Magdzie zabrakło jednak 0,4 sec i sklasyfikowano ją na 3. miejscu w jej biegu. Stormowska i Markiewicz odstawały od reszty stawki już w bardziej znacznym stopniu. W przypadku tak młodych zawodniczek, dla których ten sezon jest rokiem debiutu w zawodach rangi PŚ, nie powinniśmy wymagać jednak wiele więcej.

Wymagać powinniśmy jednak od Michała Domańskiego. Jeśli bowiem jedzie ktoś na Puchar Świata w miejsce Rafała Anikieja, można liczyć na to, że w trakcie zawodów będzie kręcił lepsze rezultaty od tego drugiego. Niestety, na szybkim torze w Salt Lake City, podczas Pucharu Świata, Domański ledwie dokonuje to, co Anikiej na Evo Cup w Białymstoku, jadąc o jedną setną (!) szybciej w rywalizacji na 500 metrów i… dużo wolniej na 1000m.  Takie wyniki nie mogły dać mu kwalifikacji do ćwierćfinału.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password