Short track – PŚ: Pierwsze przetarcie w Calgary

Choć za oknami wyraźnie jeszcze zaznacza się jesień, sezon sportów zimowych powoli wkracza do rzeczywistości. W kanadyjskim Calgary zainaugurowano Puchar Świata w short tracku. Młodzi reprezentanci Polski przetarli szlaki. Z dobrej strony pokazała się szczególnie kobieca sztafeta.

Początek zmagań indywidualnych nie był dla naszych rodaków najlepszy. Nikt z Biało-Czerwonych na dobrą sprawę nie zbliżył się nawet do tego, aby uzyskać już dziś pewny awans do ćwierćfinału. Wszystkich zobaczymy zatem jutro od początku zawodów, podczas repasaży.

Trudno się jednak temu dziwić. O ile Magdalena Warakomska, Oliwia Gawlica czy Monika Grządkowska, mimo młodego wieku, miały już okazję nie raz startować w zawodach podobnej rangi, o tyle 16-letnie Kamila Stormowska i Patrycja Markiewicz dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na arenie międzynarodowej. Wiele nie mogliśmy również oczekiwać po Michale Domańskim, którego w poprzednim sezonie z kadry „wygryzał” nie tylko Bartosz Konopko, ale również młodziutki Rafał Anikiej.

Tym bardziej cieszy sukces polskiej sztafety. Patrycja Markiewicz, Monika Grządkowska, Kamila Stormowska i Magda Warakomska w biegu eliminacyjnym spotkały się z rywalkami, które można zaliczyć do światowej elity. Obok Polek startowały bowiem jeszcze Chinki, Węgierki i Rosjanki. Pomimo że nasze rodaczki nie wykręciły żadnego fenomenalnego czasu, pomogły im jednak pewne incydenty na lodzie. Chinki zostały zdyskwalifikowane, Rosjanki wytrącone z rytmu – w rezultacie pierwsze linię mety przekroczyły Węgierki, a na drugiej pozycji sklasyfikowano Polki i to właśnie te dwie sztafety zakwalifikowały się do jutrzejszego półfinału.

To co prawda jedyny, ale za to dosyć spory sukces dzisiejszego dnia. Miejmy nadzieję, że niesieni nim Polacy jutro powalczą również indywidualnie. Przynajmniej o awans do biegów ćwierćfinałowych.

Tak dziś walczyli Polacy:

 Dystans  Zawodnik Miejsce (w swoim biegu /
w całych kwal.) / Czas
 Skutek
 500 metrów  Monika Grządkowska  5. / 33. / 46.481  repasaż
 Oliwia Gawlica 5. / 36. / not time  repasaż
 Kamila Stormowska 4. / 26. / 45.432  repasaż
 Magdalena Warakomska – / – / PEN  koniec zawodów
 Patrycja Markiewicz 4. / 30. / 46.558  repasaż
 Michał Domański 4. / 39. / 43.067  repasaż
3. / 30. / 43.348  repasaż
 1000 metrów  Monika Grządkowska  3. / 26. / 1:34.685  repasaż
 1500 metrów  Magdalena Warakomska 5. / 29. / 2:29.386  repasaż
 Kamila Stormowska 5. / 30. / 2:31.201  repasaż
 Patrycja Markiewicz 6. / 39. / 2:40.056  repasaż
 Sztafeta 3000 metrów Markiewicz, Grządkowska, Stormowska, Warakomska 2. / 6. / 4:18.018  półfinał

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password