Short track – PŚ: Polacy znów jedynie tłem

Drugi dzień rywalizacji w amerykańskim Salt Lake City nie dostarczył zbyt wielu emocji kibicom polskiej reprezentacji. Oglądaliśmy dzisiaj 4 naszych reprezentantów, z których jedynie Magdalena Warakomska nie była tylko tłem dla pozostałych zawodniczek. Jednak i jej nie udało się awansować do kolejnego etapu rywalizacji.

Rozpoczęliśmy od wyścigów repasażowych na 1000 m. Wśród kobiet startowały Patrycja Markiewicz i Kamila Stormowska, jednak obie zajęły ostatnią pozycję i nie uzyskały kwalifikacji do kolejnego etapu repasaży. W ćwierćfinale oglądaliśmy za to Magdalenę Warakomską, która już wczoraj wywalczyła sobie bezpośredni awans do tego etapu rywalizacji. Polka pojechała dobrze, ale wystarczyło to tylko do zajęcia 3. miejsca w wyścigu, niepremiowanego awansem. Czas Magdy był też za słaby, aby mogła myśleć o awansie z czasem. Rywalizację w tej konkurencji wygrała dziś Kim Jiyoo przed Suzanne Schulting i Zsofią Konya. W rywalizacji panów na tym samym dystansie również ostatnie miejsce w swoim wyścigu repasażowym zajął Michał Domański. W finale A zwyciężył po raz pierwszy w karierze Lim Kyoungwon, drugi był jego rodak Hwang Daeheon a trzeci Thibaut Fauconnet.

Również na dystansie 1500 m Polki Monika Grządkowska i Oliwia Gawlica nie przebrnęły przez pierwszą rundę repasaży. Druga z naszych reprezentantek nie zjawiła się nawet na starcie. Rywalizację pań wygrała, bijąc przy tym rekord świata, Choi Minjeong przed Marianne St-Gelais i Marie-Eve Drolet, a wśród mężczyzn triumfował  Samuel Girard. Kolejne miejsca na podium zajęli Liu Shaolin Sandor i John-Henry Krueger.

Na zakończenie dnia oglądaliśmy półfinałowe wyścigi sztafet. Z najlepszym czasem do finału awansowały dotychczasowe liderki PŚ, Koreanki. Wśród mężczyzn małą niespodzianką jest brak w finale A Węgrów. O zwycięstwo będą jutro walczyć Holendrzy, Kazachowie, Kanadyjczycy i Chińczycy.

Wyniki PŚ w Salt Lake City:

 złoto  srebro  brąz
 1000 m kobiet Kim Jiyoo
(Korea Płd.)
Suzanne Schulting
(Holandia)
 Zsofia Konya
(Węgry)
 1000  m mężczyzn  Lim Kyoungwon
(Korea Płd.)
Hwang Daeheon
(Korea Płd.)
 Thibaut Fauconnet
(Francja)
 1500 m kobiet  Choi Minjeong
(Korea Płd.)
 Marianne St-Gelais
(Kanada)
 Marie-Eve Drolet
(Kanada)
 1500 m mężczyzn  Samuel Girard
(Kanada)
 Liu Shaolin Sandor
(Węgry)
 John-Henry Krueger
(USA)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password