Short track – Puchar Świata: Dobry występ Warakomskiej

Dobrze wypadła Magdalena Warakomska w dzisiejszej rywalizacji na 1000 metrów. Pomimo iż nie udało jej się awansować do półfinału, rywalizację zakończyła na wysokim, 16. miejscu, przybliżając się tym samym do awansu na igrzyska w Pjongczangu.

W ćwierćfinale Warakomskiej do awansu zabrakło naprawdę niewiele. Przez cały bieg nasza reprezentantka utrzymywała się w czołówce, a pozycję dającą awans straciła dopiero po zaciętym finiszu. Ostatecznie na metę Polka wjechała jako czwarta i ostatecznie została sklasyfikowana na bardzo dobrym, 16. miejscu.

Walkę o medale zdominowały Kanadyjki. Najlepsza okazała się Kim Boutin, która w wielkim finale wyprzedziła Marianne St-Gelais. Rywalizację z nimi przegrała jedyna Azjatka, która dotarła do finału – Yu Bin Lee. Koreanka musiała ustąpić miejsca na podium także Ariannie Fontanie z Włoch.

U mężczyzn bliscy pełni szczęścia byli dziś węgierscy bracia Liu. Zarówno Shaolin, jak i Shaoang musieli ustąpić Dajingowi Wu z Chin. Tu również tuż za podium skończył reprezentant Korei – Yook Kwak, który został zdyskwalifikowany przez sędziów.

Dziś odbyły się również finały sztafet. I tu Koreańczycy mieli dziś sporo pecha, bo choć pojechali naprawdę bardzo dobrze, to i tak zostali wyprzedzeni przez Amerykanów, którzy jadąc 5000 metrów w czasie 6:29.025 pobili rekord świata. Reprezentacja Korei musiała więc zadowolić się drugą pozycją, a na podium stanęli jeszcze Kanadyjczycy.

Korea niepowodzenia mogła odbić sobie zatem jedynie w sztafecie kobiecej, gdzie ich reprezentantki okazały się nie do pokonania. W finale Koreanki wygrały z Chinami i Włoszkami. Poza podium wylądowały zaś Kanadyjki, które otrzymały karę.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password