Short track – Puchar Świata: Dominacja Azjatów w Szanghaju

Za nami pierwszy dzień finałów Pucharu Świata w short tracku, który od czwartku rozgrywany jest w Szanghaju. Niestety nie był on specjalnie udany dla naszych reprezentantek, które zawody zakończyły już na ćwierćfinałach.

Patrząc na nazwiska rywalek, z którymi przyszło mierzyć się naszym rodaczkom w ćwierćfinałach, wydawało się, że większe szanse na sukces będzie miała Natalia Maliszewska. Po niezłym starcie Polka rzeczywiście zdołała się ustawić na drugim miejscu, tuż za plecami Martiny Valcepiny. W końcówce wyprzedziły ją jednak Sofia Prosfirnova i Ye Jin Kim. Maliszewska zajęła zatem 4. miejsce i odpadła z rywalizacji.

Magdalena Warakomska również nie zdołała sprawić niespodzianki. Mimo iż jej biegowi towarzyszyły nieprzewidziane zajścia, jak choćby upadek Kim A Lang, nie wykorzystała ich Polka, a Elise Christie, która w odpowiednim momencie przesunęła się z czwartej na drugą pozycję i awansowała dalej.

Mistrzyni Świata nie popisała się jednak w dalszej części zawodów. Już w półfinale dostała karę od sędziów. Do wielkiego finału zakwalifikowały się natomiast dwie Włoszki – Arianna Fontana i Martina Valcepina, Sofia Prosfirnova z Rosji oraz Kanadyjka Kim Boutin.

W ostatecznym rozrachunku bój o złoty medal wygrała ta ostatnia, zostawiając Europejki w tyle. Na podium stanęły także Arianna Fontana i Sofia Prosfirnova.

W rywalizacji mężczyzn dystans 500 metrów zdominowali dziś Azjaci, którzy zajęli całe podium, pokonując w finale Charlesa Hamelina z Kanady. Złoto nie przypadło jednak żadnemu z Koreańczyków, a przedstawicielowi gospodarzy – Dajinowi Wu. YI Ra Seo i Dae Hwang musieli zadowolić się zaś jedynie srebrem i brązem.

Prócz rywalizacji na 500 metrów, rozegrane zostały dziś także finały na najdłuższym z dystansów. 1500 metrów zgodnie z przewidywaniami zostało całkowicie zdominowane przez Koreańczyków. U kobiet wygrała Suk Hee Shim, która wyprzedziła Minjeong Choi. Na podium znalazło się także miejsce dla Kanadyjki – Marianne St-Gelais. U mężczyzn triumfował zaś Dae Hwang, Do Kim zgarnął brąz, a między Koreańczyków zdołał wedrzeć się najlepszy europejski długodystansowiec – Sjinkie Knegt z Holandii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password