Short track – Puchar Świata: Niedziela nie będzie dla nas

Kwalifikacje na dystansie 1000 metrów oraz w sztafetach nie przebiegły po naszej myśli. Wszyscy nasi rodacy już dziś odpadli z gry o wysokie pozycje, przez co w niedzielę nie zobaczymy żadnego z nich.

Dzisiejszą rywalizację na dystansie 1000 metrów rozpoczęliśmy od preeliminacji. W zawodach kobiet już na tym etapie rywalizację zakończyły Natalia i Patrycja Maliszewskie. Do dalszej rundy zakwalifikowała się jedynie Magdalena Warakomska, która finiszowała co prawda na trzecim miejscu, lecz dobry czas pozwolił jej na uzyskanie awansu.

Kolejna runda zawodów nie okazała się jednak szczęśliwa dla naszej rodaczki. Warakomska nie ze swojej winy nie zdołała ukończyć biegu i ostatecznie musiała pogodzić się z brakiem awansu do ćwierćfinału. Taki wynik powoduje kolejną niepewność. Wciąż nie wiemy bowiem, czy rezultaty uzyskane przez nasze rodaczki podczas czterech Pucharów Świata dadzą awans na igrzyska na tym dystansie. Na ostateczne rozstrzygnięcia będziemy musieli poczekać do niedzieli.

Dystans ten nie okazał się szczęśliwy także dla naszego jedynaka w męskiej części zawodów. Bartosz Konopko w swoim biegu preeliminacyjnym był piąty, przez co również już na tym etapie pożegnał się z rywalizacją.

Ostatnią nadzieją na kwalifikację do niedzielnych  finałów okazała się kobieca sztafeta. Tutaj od początku wiadomo było jednak, że będzie niezwykle trudno. Polki jechały bowiem z jednym biegu eliminacyjnym z Holenderkami i Chinkami. Pomimo iż biało-czerwone długo utrzymywały się tuż za rywalkami, ostatecznie dał sobie odjechać i odpadły, zajmując trzecie miejsce w biegu. Jedynym pozytywem był jednak uzyskany przez biało-czerwone czas. Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Magdalena Warakomska i Kamila Stormowska przejechały bowiem 3000 metrów w 4:14.046, co jest nowym rekordem Polski.

Tym, mimo wszystko pozytywnym, akcentem biało-czerwone zakończyły swój udział w rywalizacji sztafet na tegorocznym Pucharze Świata. Jak już wiadomo – naszej drużynie nie uda się zakończyć sezonu w czołowej „ósemce” klasyfikacji generalnej i wywalczyć tym samym olimpijskiej kwalifikacji.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password