Short track – Puchar Świata: Wielkie emocje i niespodzianka w rywalizacji sztafet!

Wielkie emocje czekały na dziś w rywalizacji sztafet. U kobiet rywalizację zdominowały reprezentantki Korei. Ich sukcesu nie zdołali powtórzyć jednak panowie, którzy w pechowy sposób wylądowali poza podium.

Do finału w kobiecej sztafecie przystąpiły Koreanki, Japonki, Kanadyjki i Rosjanki. Od początku sytuacja układała się w ten sposób, że trzy pierwsze teamy odjechały nieco reprezentacji Japonii, która pozostawała coraz to bardziej z tyłu. Wkrótce w samotną podróż do przodu, po złote medale, wybrały się także Koreanki.

Emocjonująco pozostało zatem tylko w rywalizacji o 2. miejsce. Kanadyjki co i ruszy prześcigały się z Rosjankami, aby ostatecznie na ostatnich okrążeniach udowodnić swoją wyższość i przekroczyć linię mety na 2. pozycji.

FINAŁ SZTAFETY KOBIET:
1. Korea Pd.
2. Kanada
3. Rosja
4. Japonia

Dużo więcej emocji czekało nas w rywalizacji mężczyzn. Tam do rywalizacji o medale przystąpili Koreańczycy, Chińczycy, Japończycy i Kanadyjczycy. Na początku wszystkie cztery sztafety jechały blisko siebie, a Koreańczycy czaili się do ataku z ostatniej pozycji. Wkrótce wyprzedzili Japończyków, którzy zaczęli coraz wyraźniej odstawać.

Gdy wydawało się, że czeka nas podobny scenariusz, jak ten w przypadku sztafety kobiet, doszło do niespodziewanego wypadku. Jeden z Koreańczyków potknął się i upadł w taki sposób, że spowodował również utratę równowagi Kanadyjczyka.

Sytuację natychmiast wykorzystali Chińczycy i Japończycy, którzy znaleźli się na dwóch pierwszych pozycjach. Reprezentacja Korei nie otrząsnęła się już po upadku i pozostała daleko w tyle. Zupełnie inaczej na incydent zareagowali Kanadyjczycy, którzy na kolejnych okrążeniach zaczęli szybko odrabiać powstałą stratę.

W samej końcówce sztafeta zza oceanu niespodziewanie zdołała dojechać do Chińczyków i Japończyków, a następnie… wyprzedzić ich. Mimo iż łyżwiarze z „Państwa Środka” do końca próbowali walczyć o zwycięstwo, nie udało im się wyprzedzić Kanadyjczyków, a ci po szalonym finiszu minęli linię mety na pierwszej pozycji.

FINAŁ SZTAFETY MĘŻCZYZN:
1. Kanada
2. Chiny
3. Japonia
4. Korea Pd.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password