Siatkarki grały towarzysko: Niemki pokonane!

Dzisiaj odbyło się pierwsze (z dwóch – drugie w piątek) spotkanie towarzyskie kobiecej siatkarskiej reprezentacji Polski z Niemkami. Po dosyć wyrównanej grze biało-czerwone wygrały 3:2 (25:23, 25:18, 23:25, 16:25, 16:14). Był to sprawdzian przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który obie drużyny rozegrają w Ankarze w dniach 1-6 maja.

Podopieczne Alojzego Świderka rozpoczęły pierwszą odsłonę od dobrej zagrywki, jednak to Niemki po akcji zdobyły pierwszy punkt. Początek seta to gra punkt za punkt. Do pierwszej przerwy technicznej nasze zachodnie sąsiadki prowadziły 8:7. Dopiero po drugiej przerwie technicznej Polki wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Jednak wygrana nie przyszła im tak łatwo. Rywalki swoją zagrywką doprowadziły do stanu 23:22. Ostatecznie pierwszego seta wygrały Polki 25:23.

W drugim secie już od początku na prowadzeniu były reprezentantki Polski. Z każdą akcją zwiększały tylko swoją przewagę. Podopiecznym Giovanniego Guidettiego nie udało się zniwelować tej przewagi i przegrały drugą odsłonę 18:25.

Po poziomie gry, jaki zaprezentowały – w pierwszych dwóch, wygranych przez siebie setach – biało-czerwone można było spodziewać się szybkiej wygranej w trzech partiach. Jednak Niemki w trzeciej odsłonie dobrze rozwiązywały akcje, co dało walkę punkt za punkt. Po drugiej przerwie technicznej, na boisku królowały biało-czerwone. Nie trwało to jednak długo, ponieważ przy stanie 18:14, potem 19:17 ich przewaga zaczęła gwałtownie maleć. Ostatecznie Niemki wygrały 25:23.

Na początku czwartej partii Polki prowadziły 4:2. Po drugiej przerwie technicznej ich gra posypała się, co wykorzystały podopieczne Giovanniego Guidettiego. Przy stanie 17:15 dla Niemiec, nastąpiła seria punktów druzgocących biało-czerwone. Set zakończył się wynikiem 25:16.

W tym momencie wszystkie znaki wskazywały na to, że dzisiejsze starcie wygrają nasze zachodnie sąsiadki. Tie-breaka rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Potem zwiększały swoją przewagę. Przy stanie 14:9 wszystko wydawało się jasne – spotkanie wygrają Niemki. Jednak piłkę meczową obroniły Polki i tym samym na zagrywkę weszła Izabela Żebrowska. Jej serwis z wielkim trudem przyjmowały Niemki, co przełożyło się na niekończone przez nie akcje. Po siedmiopunktowej serii, seta i cały mecz wygrały jednak reprezentantki Polski!

Polska: Katarzyna Skorupa, Karolina Kosek, Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Izabela Żebrowska, Joanna Kaczor, Kinga Kasprzak, Anna Werblińska, Paulina Maj (libero), Joanna Wołosz, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Mariola Zenik (libero)

Niemcy: Kathleen Weiss, Angelina Grün, Corina Ssuschke-Voigt, Anne Matthes, Christiane Furst, Maren Brinker, Regina Burkhardt, Lenka Durr (libero), Denise Hanke, Heike Beier