Siatkarki grały towarzysko: Tym razem przegrana!

Dzisiaj odbył się drugi, a zarazem ostatni pojedynek drużyny biało-czerwonych z Niemkami – sprawdzian przed Turniejem Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który już w przyszłym tygodniu odbędzie się w Ankarze. Wyrównana walka przeplatała się z bardzo dużymi wahaniami formy. Ostatecznie 3:2 wygrały podopieczne Giovanniego Guidettiego.

Set rozpoczynający spotkanie toczył się bardzo burzliwie. Początek partii to była gra „punkt za punkt”. Jednak tuż przed pierwszą przerwą techniczną Niemki wygrały całą serię punktów. Wyszły na prowadzenie 9:6, które szybko zniwelowały Polki. Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów dalej walczyły, ale to biało-czerwone prowadziły na drugiej przerwie technicznej 16:15. Później tylko pojedyncze akcje wygrywały Niemki, co dało ostateczny zwycięstwo 25:21 podopiecznym Alojzego Świderka.

Reprezentantki Niemiec dobrze rozpoczęły drugą odsłonę. Po chwili prowadziły już 8:4 i z każdą akcją zwiększały swoją przewagę, dzięki kapitalnym obronom i kontratakom. Na drugiej przerwie technicznej Polki przegrywały 9:16. Do końca seta na boisku dominowały Niemki i wygrały go 25:16.

Prowadzenie w trzeciej partii biało-czerwonych nie trwało długo. Przegrywając trzema punktami, zeszły z pola gry na pierwsza przerwę techniczną. Po kilku wskazówkach trenera Polek – Alojzego Świderka, to one górowały nad rywalkami. Jednak w końcówce trzeciej odsłony podopieczne Giovanniego Guidettiego wyszły na prowadzenie. Nasze reprezentantki walczyły do końca i zdobyły pięć punktów z rzędu, co dało wygraną 25:22 i prowadzenie w całym spotkaniu.

Niemki rozpoczęły czwartą odsłonę od dwóch dobrych akcji, ale w kolejnych lepiej radziły sobie podopieczne Alojzego Świderka. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Potem zwiększały już tylko swoją przewagę. Po chwili przewaga Polek wzrosła do sześciu punktów. Wszystko wskazywało na szybką wygraną Polek. Jednak swoje akcje zaczęły rozgrywać coraz gorzej, co wykorzystały reprezentantki Niemiec. Zawodniczki obu drużyn zeszły z boiska na drugiej przerwie technicznej z wynikiem 16:15 dla podopiecznych Giovanniego Guidettiego. Gra do końca seta była dość wyrównana, ale biało-czerwone przegrały go 21:25.

W tie-breaku wszystko było możliwe. Pomiędzy jednym i drugim teamem toczyła się zacięta walka. Ostatecznie lepsze okazały się Niemki i to one wygrały piątego seta 15:12.

Skład obydwu drużyn w dzisiejszym spotkaniu:

Polska: Joanna Kaczor, Katarzyna Gajgał, Anna Werblińska, Izabela Żebrowska, Berenika Okuniewska, Katarzyna Skorupa, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Wołosz, Mariola Zenik (libero), Monika Martałek, Anna Podolec, Kinga Kasprzak, Paulina Maj (libero), Karolina Kosek

Niemcy: Małgorzata Kożuch, Kathleen Weiss, Angelina Grün, Corina Ssuschke-Voigt, Anne Matthes, Heike Beier, Maren Brinker, Christiane Fürst, Mareen Apitz, Nadja Schaus, Regina Burchardt, Berit Kauffeldt, Lenka Dürr (libero)

Po tych dwóch spotkaniach Alojzy Świderek zdecydował już, kto pojedzie do Ankary i w dniach 1-6 maja zawalczy o przepustki to Londynu.
Będą to: Katarzyna Skorupa, Joanna Wołosz jako rozgrywające, Anna Werblińska, Karolina Kosek i Kinga Kasprzak – na pozycji przyjmującej, Izabela Żebrowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata i Joanna Kaczor – na ataku, Agnieszka Bednarek-Kasza, Berenika Okuniewska i Monika Martałek jako środkowe oraz Paulina Maj na pozycji libero.