Siatkarki plażowe grają w Rio

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W Rio de Janeiro rozpoczęła się faza finałowa pierwszego w sezonie turnieju z cyklu Swatch World Tour. W pierwszych dwóch rundach obyło się bez większych niespodzianek, a triumfowały – w większości przypadków – zawodniczki wyżej rozstawione.

Najwyżej rozstawione Amerykanki: May-Treanor/Walsh w pierwszej rundzie bez problemu ograły parę Johns/Boulton z Niemiec 2:0 (21:18; 21:12). Podobnym rezultatem zakończył sie pojedynek rozstawionych z "2" Brazylijek Larissa/Juliana, które pokonały 2:0 (25:23; 21:18) parę holenderską Meppelik/van Gestel. W pierwszej rundzie turnieju nabardziej wyróżniły się Greczynki: Tsiartsani/Arvaniti, które bardzo łatwo ograły wyżej notowaną parę Amerykanek Akers/Hochevar 2:0 (21:11; 21:4). Poza wcześniej wymienionymi parami do drugiej rundy awansowały: Vieira/Lili, Lima/Vivian, Talita/Antonelli (wszystkie Brazylia), Liliana/Baqueriozo (Hiszpania), Cicolari/Menegatti (Włochy), Mouha/Gielen (Belgia), Bawden/Palmer (Australia), Xue/Zhang Xi (Chiny), Holtwick/Semmler, Goller/Ludwig (wszystkie Niemcy), Kessy/Ross (USA), Candelas/Garcia (Meksyk) oraz Bansley/Maloney (Kanada).

W drugiej rundzie May-Treanor/Walsh poradziły sobie równie pewnie co w pierwszej, ogrywając 2:0 (22:20; 21:13) swoje kanadyjskie rywalki – Bansley/Maloney. W przeciwieństwie do nich, drogi usłanej różami nie miały już Larissa i Juliana, które zmuszone były zagrać tie-break w bratobójczym pojedynku z Vieirą i Lili. Na szczęście dla kibiców Larissy i Juliany decydujący set okazał się zwycięski dla wyżej rozstawionych reprezentantek Canarinhos, które tym samym zwyciężyły całe spotkanie 2:1 (24:22; 14:21; 15:6). Zwycięskiego tie-breaka w drugiej rundzie zaliczyły także rozstawione z "3" Chinki Xue/Zhang Xi oraz włoszki Cicolari/Menegatti. Przegrały natomiast wspomniane przy rundzie pierwszej Greczynki. Lepszymi okazały się Amerykanki Kessy/Ross. W pozostałych spotkaniach nie było większych problemów z wyłonieniem zwycięzcy. Pozostałe wyniki 2. rundy mogą zobaczyć Państwo poniżej.

 

Wyniki 2. rundy Swatch World Tour kobiet – Rio de Janeiro:

Vieira/Lili (Brazylia) – Larissa/Juliana (Brazylia)   1:2 (22:24; 21:14; 6:15)

Cicolari/Menegatti (Włochy) – Liliana/Baquerizo (Hiszpania)   2:1 (20:22; 21:14; 15:6)

Mouha/Gielen (Belgia) – Lima/Vivian (Brazylia)   0:2 (15:21; 17:21)

Xue/Zhang Xi (Chiny) – Bawden/Palmer (Australia)   2:1 (13:21; 21:18; 15:8)

Holtwick/Semmler (Niemcy) – Talita/Antonelli (Brazylia)   0:2 (14:21; 13:21)

Kessy/Ross (USA) – Tsiartsiani/Arvaniti (Grecja)   2:0 (21:15; 21:17)

Goller/Ludwig (Niemcy) – Candelas/Garcia (Meksyk)   2:0 (21:15; 21:13)

May-Treanor/Walsh (USA) – Bansley/Maloney (Kanada)   2:0 (22:20; 21:13)

 

Przypomnijmy jeszcze, że na awans do półfinałów szanse mają równiez zawodniczki z jedną porażką na koncie. Pary, które odpadły z turnieju głównego graja pomiędzy sobą w "strefie przegranych". Zwycięzcy pojedynków dalej mogą marzyć o finale, przegrani zaś – jadą do domu. O półfinał będą walczyć wszystkie zawodniczki, które przegrały swe mecze w rundzie drugiej oraz: Meppelink/van Gestel, Keizer/van Iersel  (wszystkie Holandia), Urata/Take (Japonia), Ukolova/Khomyakova (Rosja), Kuhn/Zumkehr (Szwajcaria), Fendrick/Hanson (USA), Maria Clara/Raquel (Brazylia) oraz Borge/Buthe (Niemcy).

 

Terminarz 3. rundy:

Cicolari/Menegatti (Włochy) – Larissa/Juliana (Brazylia)

Xue/Zhang Xi (Chiny) – Lima/Vivian (Brazylia)

Kessy/Ross (USA) – Talita/Antonelli (Brazylia)

May-Treanor/Walsh (USA) – Goller/Ludwig (Niemcy)

 

Jutro na plażę w Rio wyjdą także panowie. W konkurencji męskiej Swatch World Tour w Brazylii w kwalifikacjach zobaczymy polską parę Piotr Kantor/Bartosz Łosiak. Pewny awans do turnieju finałowego mają już natomiast Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password