Siatkarze na start w Mysłowicach

We wtorek, a praktycznie w środę rozpocznie się World Tour w siatkówce plażowej. Druga odsłona sezonu rozgrywana jest w Mysłowicach.

Do niedzieli siatkarską stolicą Polski będą położone tuż obok Katowic – Mysłowice. To tutaj na kąpielsko "Słupna" zjedzie się cała światowa czołówka w plażówce. Nie zabraknie też kilku polskich par.

Głównymi faworytami będą srebrni i brązowi medaliści z turnieju sprzed tygodnia, który odbył się w Brazylii. Mowa tu o Amerykaninach Fuerbringer/Lucena i Brazlijczykach Cunha/Santos.

Polscy kibice pod nieobecność Grzegorza Fijałka będą mogli liczyć na parę Mariusz Prudel/Maciej Kosiak i wciąż walczący o wyjazd na Igrzyska – Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz.

Turniej jest jednak silnie obsadzony i bardzo trudno będzie walczyć o najwyższe lokaty.

Ponadto w Mysłowicach zobaczymy kilka innych polskich par. W srodowych eliminacjach zobaczymy cztery nasze duety. Kmiecik/Bernat zagrają z rozstawionymi w eliminacjach z 15 Holendrami Stiekema/Varenhorst.

Łosiak/Kantor o awans do drugiej rundy powalczą z Makowskim i Popkiem, natomiast Kujawiak/Andryszewski z "jedenastką" eliminacji – Boehmem/Kapą z Australii.

Do awansu do turnieju głównego potrzebne jest przejście trzech rund eliminacyjnych, wszystkie mecze zostaną  rozegrane w środę, a o końcowych rozstrzygnięciach napiszemy na portalu.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password