Siatkówka: Berlin i Ankara czekają, znamy szerokie kadry na kwalifikacje olimpijskie

Kibice siatkarscy wreszcie się doczekali! Znamy szerokie kadry kobiet i mężczyzn na kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się w Ankarze, od 3 do 9 stycznia (kobiety) i w Berlinie, od 4 do 10 stycznia (mężczyźni). Kryteria kwalifikacji są takie same dla obu turniejów – zwycięzca jedzie do Rio, a druga i trzecia drużyna zagra w interkontynentalnych zawodach kwalifikacyjnych, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w Japonii. 

U panów nie ma większych niespodzianek. Kadra opiera się na zawodnikach, którzy w minionym sezonie reprezentacyjnym stanowili o sile reprezentacji. Na uwagę zasługują trzy nazwiska – Paweł Zagumny, Łukasz Wiśniewski i Grzegorz Bociek. Szczególnie cenny jest powrót do kadry ostatniego z wymienionych, który niedawno przeszedł chorobę nowotworową i aktualnie wraca do wysokiej formy, co pokazuje w meczach Plus Ligi. W dobrej formie jest też jego klubowy kolega – Wiśniewski – który może być ważnym wzmocnieniem, wskutek nieobecności kontuzjowanego Piotra Nowakowskiego, który we wtorek przeszedł operację. Zobaczymy, jaką rolę w kadrze odegra Paweł Zagumny, który ostatni raz z orzełkiem na piersi wystąpił podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Polsce.

Przypomnijmy, że Polacy w grupie A berlińskiego turnieju zmierzą się z Niemcami, Serbami i Belgami. Dwie najlepsze ekipy awansują do ćwierćfinałów.

Skład reprezentacji Polski na kwalifikacje olimpijskie w Berlinie:

  • rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Paweł Zagumny (AZS Politechnika Warszawska), Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn)
  • atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Grzegorz Bociek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Jarosz (Łuczniczka Bydgoszcz)
  • przyjmujący: Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów), Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni Radom)
  • środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów), Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
  • libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk), Damian Wojtaszek (Asseco Resovia Rzeszów)

==============================================================================

Kadra pań opiera się z kolei na doświadczonych zawodniczkach, które w czerwcu tego roku wywalczyły srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku.

Polki w grupie B turnieju w Ankarze będą miały bardzo trudne zadanie, by przejść do fazy półfinałowej. Zmierzą się w niej bowiem z Rosjankami, Włoszkami i Belgijkami.

Skład reprezentacji Polski na kwalifikacje olimpijskie w Ankarze:

  • rozgrywające: Joanna Wołosz (KPS Chemik Police), Izabela Bełcik (KPS Chemik Police), Milena Radecka (Impel Wrocław), Ewelina Tobiasz (Budowlani Łódź)
  • atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław), Katarzyna Zaroślińska (PGE Atom Trefl Sopot), Berenika Tomsia (Metalleghe Sanitars Montichiari), Joanna Kaczor (Impel Wrocław)
  • przyjmujące: Anna Werblińska (KPS Chemik Police), Natalia Kurnikowska (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Anna Grejman (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Klaudia Kaczorowska (PGE Atom Trefl Sopot), Aleksandra Jagieło (KPS Chemik Police)
  • środkowe: Zuzanna Efimienko (PGE Atom Trefl Sopot), Sylwia Pycia (Budowlani Łódź), Kamila Ganszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Maja Tokarska (PGE Atom Trefl Sopot), Gabriela Polańska (Budowlani Łódź)
  • libero: Paulina Maj-Erwardt (KPS Chemik Police), Agata Durajczyk (PGE Atom Trefl Sopot), Aleksandra Krzos (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Mariola Zenik (KPS Chemik Police)

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password