Siatkówka: Dwukrotny wicemistrz olimpijski na dopingu!

Murilo Endres, jeden z najlepszych przyjmujących świata, został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków. Wicemistrz olimpijski z Pekinu i Londynu na razie nie komentuje sprawy.

Murilo to jedna z legend światowej siatkówki, wieloletni kapitan brazylijskiej drużyny, z którą wywalczył m.in. dwukrotny tytuł mistrza świata (2006, 2010) i dwa srebrne medale olimpijskie (2008, 2012). Siatkarz zakończył reprezentacyjną karierę po igrzyskach w Rio, na które nie otrzymał powołania, ale nadal grał w klubie.

36-letni przyjmujący został przyłapany na dopingu – w jego organizmie wykryto furosemid. To środek, który działa moczopędnie, pomaga w utracie wagi ciała oraz maskuje stosowanie innych niedozwolonych substancji. Na razie przebadano próbkę A, która dała pozytywny rezultat. Teraz Murilo czeka na wynik badania próbki B, ale jak powszechnie wiadomo, praktycznie nie zdarza się, by powtórne badanie dało odmienny rezultat. Do tego czasu Murilo wstrzymuje się jednak od komentowania sprawy. W jego obronie wystąpił natomiast dyrektor Sesi Sao Paulo – klubu, w którym siatkarz gra od 2009 roku: „Murilo to profesjonalista, wierzymy mu i ufamy. Czekamy na wynik badania próbki B, a od klubu ma pełne wsparcie”.

źródło: worlddovolley.com