Siatkówka – El do MŚ U-20 K: Polki awansowały do następnej rundy!

W weekend młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet rozpoczęła walkę w eliminacjach do mistrzostw świata. Podopieczne Wiesława Popika najpierw przegrały z Belgią, a dzień później pokonały Portugalię.

Zmagania w eliminacjach Polki rozpoczęły od porażki z Belgią. Najsłabiej biało-czerwone wypadły w pierwszej partii, w której to zdołały zdobyć zaledwie siedem punktów. W kolejnych setach gra była nieco bardziej wyrównana, choć to wciąż Belgijki kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Polki dzielnie walczyły, zdołały kilkukrotnie doprowadzić do wyrównania, w tym po raz ostatni na 19:19. Po tym jednak swoją siłę znowu pokazały przeciwniczki, wygrywając do 20. Nasze reprezentantki były w trudnej sytuacji, ale nie załamały rak. Trzecia partia zdecydowanie poszła po myśli Polek. Przewaga naszego zespołu początkowo wyniosła trzy punkty, a później wzrosła do nawet sześciu oczek. Podopieczne Wiesława Popika wygrały tę partię do 19, dając nadzieje na tie-break. Do tego jednak nie doszło. W czwartym secie Belgijki powróciły na właściwe tory. Cały czas utrzymywały lepszy rezultat i nie pozwoliły biało-czerwonym wyrównać stanu seta. Nasz zespół poległ w tej odsłonie do 21.

Polska – Belgia 1:3 (7:25, 20:25, 25:19, 21:25)

Polskie juniorki szybko podniosły się po tym słabym początku eliminacji i już w następnym meczu pokazały swoją siłę. Na początku pojedynku z Portugalią wypracowały sobie prowadzenie i konsekwentnie utrzymywały lepszy rezultat do końca. W pierwszej partii pewnie wygrały do 18. Jeszcze lepiej zapowiadał się kolejny set. Polki szybko wypracowały pięcio-punktową przewagę i wcale nie zwalniały tempa. Ostatecznie zwyciężyły tę partię 11 punktami przewagi! Portugalki były bezradne wobec fantastycznych ataków naszego zespołu. Dopiero początek trzeciej części (3:4) mógł zwiastować ich przełamanie. To było jednak drobne rozkojarzenie polskiego teamu, który szybko wrócił na właściwe tory.

Portugalia – Polska 0:3 (18:25, 14:25, 21:25)