Siatkówka – el. ME: Trzy libero pojadą na Węgry


Wielkimi krokami zbliża się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy siatkarek z udziałem podopiecznych Jacka Nawrockiego. Trener naszej reprezentacji ogłosił skład na zawody w Érd.

Wśród czternastu siatkarek zabrakło Anny Grejman, która z przyczyn zdrowotnych musi opuścić turniej na Węgrzech. W tej sytuacji niemal pewna miejsca w wyjściowej szóstce może być Emilia Mucha, która w sparingach wymiennie z Grejman była partnerką Malwiny Smarzek na lewym skrzydle. Dla dotychczasowej nominalnej atakującej turniej w Érd będzie pierwszą okazją do sprawdzenia się w roli przyjmującej w meczu o punkty w seniorskiej reprezentacji. Zaskakiwać może decyzja trenera Nawrockiego o zabraniu na Węgry aż trzech libero kosztem czwartej środkowej.

Rywalkami Polek w walce o awans na mistrzostwa Europy będą Finki, Estonki i Węgierki. Turniej w Érd rozegrany zostanie w dniach 16-18 września, a tydzień później drużyny spotkają się w Bielsku-Białej. Zwycięzca tych dwóch turniejów uzyska bezpośredni awans na mistrzostwa Europy, natomiast zespół z drugiego miejsca w dniach 2 i 9 października walczyć będzie w barażu, w którym zagra z drugą drużyną z grupy E (Bułgaria, Czarnogóra, Rumunia, Szwajcaria).

Kadra Polski na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy w Érd:
Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Joanna Wołosz
Atakujące: Tamara Kaliszuk, Berenika Tomsia
Środkowe: Zuzanna Efimienko, Kamila Ganszczyk, Agnieszka Kąkolewska
Przyjmujące: Martyna Grajber, Emilia Mucha, Malwina Smarzek, Julia Twardowska
Libero: Aleksandra Krzos, Agata Sawicka, Agata WitkowskaWojciech Nowakowski2256 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password