Siatkówka – el. ME: Zwycięskie otwarcie Polek

Udanie dla polskich siatkarek rozpoczęły się kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Podopieczne Jacka Nawrockiego w Érd pokonały Finki 3:0.

źródło: www.cev.lu
źródło: www.cev.lu

Początek pierwszej partii wyraźnie pokazał, kto jest faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu – nasze zawodniczki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, którą przez długi czas utrzymywały. Pod koniec seta jednak Finki niebezpiecznie zmniejszyły dzielącą obie drużyny różnicę – od stanu 12:20 do 19:20. Od tej pory jednak nie zdobyły już ani jednego punktu i ze zwycięstwa w premierowej odsłonie spotkania cieszyły się Biało-Czerwone.

W drugiej partii trener Nawrocki zatrzymał na ławce rezerwowych Emilię Muchę, a na boisku pozostała Martyna Grajber, która weszła na parkiet już w pierwszym secie. Tym razem obyło się bez takich niemiłych skoków formy, jak w poprzedniej partii – przewaga Polek wahała się między dwoma a sześcioma punktami, a w końcówce wzrosła i ostatecznie nasze siatkarki wygrały do 16.

Trzeci set był najbardziej wyrównany – wynik długo oscylował wokół remisu, a Finki po raz pierwszy znalazł się na prowadzeniu. O końcowym sukcesie Biało-Czerwonych zadecydowała końcówka – od stanu 18:18 nasze zawodniczki oddały rywalkom tylko trzy punkty, zwyciężając 25:21 i całe spotkanie 3:0.

W grupie razem z Finkami i Polkami są jeszcze Węgierki i Estonki. Po zmaganiach w Érd drużyny za tydzień spotkają się na drugim turnieju w Bielsku-Białej. Awans na mistrzostwa uzyska najlepsza ekipa w tabeli, druga zaś zagra w barażu.

Finlandia-Polska 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)
Finlandia:
Noora Kosonen (7), Michaela Bjärregård-Madsen (4), Pauliina Vilponen (9), Kaisa Alanko, Laura Pihlajamäki (9), Piia Korhonen (2), Roosa Koskelo (libero) oraz Salla Karhu (1), Ronja Heikkiniemi (4), Saana Koljonen (libero)
Polska:
Agnieszka Kąkolewska (8), Berenika Tomsia (10), Zuzanna Efimienko (9), Joanna Wołosz (4), Malwina Smarzek (15), Emilia Mucha (2), Agata Sawicka (libero), Agata Witkowska (libero) oraz Kamila Ganszczyk (1), Aleksandra Krzos (1), Martyna Grajber (7), Tamara Kaliszuk (2), Marlena Pleśnierowicz

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password