Siatkówka – el. MŚ: Polki chimeryczne, ale skuteczne

Zwycięstwem polskie siatkarki rozpoczęły turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata 2018. W warszawskiej hali Torwar podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały 3:0 Cypryjki.

Na początku pierwszego seta Cypryjki utrzymywały konktakt z naszym zespołem zaledwie do remisu 4:4. Przy zagrywce Natalii Mędrzyk zdobyliśmy 4 punkty z rzędu, odskakując rywalkom. Jednak w pewnym momencie Polki miały drobny zastój i od stanu 12:7 przegrały cztery kolejne akcje, wobec czego trener Jacek Nawrocki poprosił o czas. Po powrocie na boisko przewaga naszej drużyny rozpoczęła błyskawicznie rosnąc, w efekcie czego wygraliśmy premierową odsłonę spotkania 25:14.

Początek drugiej partii sprzyjał naszym rywalkom, które wyszły na prowadzenie 4:1. Choć Biało-Czerwone błyskawicznie odrobiły stratę, a nawet przez chwilę prowadziły, to na pierwszej przerwie technicznej jeden punkt przewagi miały Cypryjki. W pewnym momencie jednak znacznie obniżyły swój poziom gry, co wykorzystały Biało-Czerwone, które podobnie jak w pierwszym secie zbudowały przewagę nie do roztrwonienia i pomimo chwilowego rozluźnienia wygrały drugą partię do 17.

Trzeci set rozpoczął się fatalnie dla podopiecznych Jacka Nawrockiego – na pierwszej przerwie technicznej przegrywały 3:8. Stratę udało się odrobić i doprowadzić do remisu 11:11, a zdobywając dziewięć kolejnych punktów z rzędu ustawiły seta na swoją korzyść. Ostatecznie wygrały go do 15 i cały mecz 3:0.

W meczach poprzedzających spotkanie Biało-Czerwonych Czeszki pokonały Słowaczki 3:1 (18:25, 25:15, 25:17, 25:16), a Serbki rozgromiły Islandki 3:0 (25:13, 25:15, 25:9), potwierdzając tym samym układ sił w naszej grupie przewidywany przez ekspertów przed rozpoczęciem turnieju w Warszawie.

Polska-Cypr 3:0 (25:14, 25:17, 25:15)