Siatkówka – el. MŚ U21: Polacy z awansem! Kapitalna postawa w Berlinie!

Polscy juniorzy z przepustką na mistrzostwa świata U21! W turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie podopieczni Sebastiana Pawlika odnieśli komplet zwycięstw! O medale światowego czempionatu powalczą w czerwcu. 

O awans na młodzieżowe mistrzostwa świata reprezentacja Polski walczyła z Belgią, Łotwą i gospodarzami turnieju Niemcami. Przeciwnicy nie sprawili nam wielkich problemów. Mało tego – w turnieju Polacy nie przegrali ani jednego seta!

(fot. CEV)

Na początku zmagań biało-czerwoni zmierzyli się z Belgią. Od pierwszych minut tempo tego spotkania dyktowali Polacy, którzy szybko wypracowywali sobie bezpieczną przewagę i bez większych dramaturgii wygrywali poszczególne sety. Najskuteczniejszymi graczami naszego zespołu byli Jakub Ziobrowski i Tomasz Fornal. Obaj zanotowali 14 punktów. W drugim meczu w równie świetnym stylu biało-czerwoni pokonali reprezentantów Łotwy. Awans podopieczni Sebastiana Pawlika przypieczętowali w niedziele w spotkaniu z Niemcami. Również i tym razem nasz zespół kontrolował obraz gry i bez większych trudności wygrał po trzech setach. Najlepszym ogniwem naszej reprezentacji bez wątpienia był Fornal. Łącznie w turnieju zanotował 44 punkty.

O medale młodzieżowych mistrzostw świata Polacy powalczą pod koniec czerwca w Czechach.

Polska – Belgia 3:0 (25:21, 25:21, 25:19)
Polska – Łotwa 3:0 (25:15, 25:19, 25:22)
Niemcy – Polska 0:3 (23:25, 23:25, 24:26)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password