Siatkówka – el. MŚ: Znamy szeroką kadrę na turniej w Warszawie

Termin „szeroka kadra” w ostatnich dniach jest często używany w naszych doniesieniach dotyczących siatkarskich reprezentacji Polski. Prezentujemy zatem kolejne zestawienie z tego cyklu – 22-osobowy skład na eliminacje do mistrzostw świata kobiet.

W porównaniu z podanym tydzień temu przez trenera Jacka Nawrockiego szeroką kadrą na sezon 2017 największą nieobecną podczas turnieju w Warszawie będzie Katarzyna Zaroślińska. Świeżo upieczona mistrzyni Polski (z Chemikiem Police) bierze bowiem w najbliższym czasie ślub. Absencja „Smoka” znacznie osłabia naszą kadrę na pozycji atakującej. Według zestawienia opublikowanego na stronie PZPS na tę pozycję mają zostać przesunięte nominalne przyjmujące – Natalia Mędrzyk i Malwina Smarzek (dla której byłby to powrót po niecałym roku gry na przyjęciu).

Sezon reprezentacyjny rozpocznie się już w piątek w Szczyrku, gdzie zawodniczki zostaną do 12 maja. Jako pierwsze na zgrupowaniu pojawią się zawodniczki, które zmagania w Orlen Lidze zakończyły przed fazą play-off, a także zawodniczki z lig zagranicznych (oprócz występującej jeszcze we włoskim Yamamay Busto Arsizio Agaty Witkowskiej). W ramach przygotowań do eliminacji do mistrzostw świata w Warszawie Biało-Czerwone rozegrają w Legionowie w dniach 14-21 maja trzy sparingi z reprezentacją Belgii. Dla podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie to jedyna okazja do sprawdzenia się w warunkach meczowych przed turniejem w hali Torwar.

Szeroka kadra seniorek w siatkówce na sezon 2017:
Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Ewelina Polak, Ewelina Tobiasz, Joanna Wołosz
Atakujące:
Monika Bociek, Tamara Kaliszuk, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Berenika Tomsia
Środkowe:
Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Ewa Kwiatkowska, Gabriela Polańska, Maja Tokarska
Przyjmujące:
Roksana Brzóska, Martyna Grajber, Emilia Mucha, Patrycja Polak, Oliwia Różański
Libero:
Aleksandra Krzos, Maria Stenzel, Agata Witkowska

Wojciech Nowakowski2413 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password