Siatkówka: FIVB zapowiada zmiany w systemie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich!

Według informacji, jakie zamieścił brazylijski dziennik „UOL Esporte” FIVB zamierza zmienić system kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. W Tokio mają wystąpić najsilniejsze ekipy, w tym większa liczba drużyn z Europy

Z pewnością pamiętamy długą i wyczerpującą drogę reprezentacji Polski na tegoroczne igrzyska w Rio de Janeiro. Swoich przedstawicieli nie doczekali się za to takie nacje, jak Niemcy czy Serbia. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej chciałaby uniknąć takich sytuacji, jakie wydarzyły się w Rio, a przede wszystkim dopuścić do startu w igrzyskach możliwie jak najsilniejsze drużyny.

FIVB zapowiada, że nie będzie już możliwe wywalczenie awansu z Pucharu Świata. Udział w następnych igrzyskach będą mieli za to zapewniony obrońcy tytułów olimpijskich. W Tokio zatem bez żadnych kwalifikacji powinni wystąpić Brazylijczycy oraz Chinki. Nowy system ma także poszerzyć pulę europejskich drużyn. Na Starym Kontynencie jest bowiem najbardziej wyrównany poziom. W Rio zarówno w rywalizacji pań, jak i panów wystąpiło zaledwie po czterech przedstawicieli Europy.

Co z mistrzami świata lub kontynentu. Czy zdobywcy najważniejszych trofeów również będą mieli zagwarantowany start na igrzyskach? Póki co nie są znane dalsze plany FIVB. W najbliższym czasie powinny zapaść decyzje także w tej kwestii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password