Siatkówka – Kwalifikacje do MŚ: Gramy o Mundial – Dzień 5. [Zapis smutnej relacji LIVE]

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Przed nami ostatni dzień kwalifikacji do Mistrzostw Świata siatkarek na warszawskim „Torwarze”. Po wczorajszej porażce w kuriozalnych okolicznościach z Czechami, sytuacja Polek jest bardzo trudna. By liczyć choć na trzecią rundę eliminacji, biało-czerwone muszą wygrać z Serbkami przynajmniej po tie-breaku. Jeśli chcemy marzyć o bezpośrednim awansie, trzeba wygrać za trzy punkty. Mission impossible?

Islandia – Słowacja 0:3 (11:25, 21:25, 11:25)
Czechy – Cypr 3:0 (25:18, 25:14, 25:15)
Polska
Serbia 3:0 (25:15, 25:16, 25:15)

15:25 – KONIEC MARZEŃ POLEK O WYSTĘPIE NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA! SERBKI POKAZAŁY DZIŚ NAM MIEJSCE W SZEREGU ŚWIATOWEJ SIATKÓWKI, A POLKI… TEN TURNIEJ PRZEGRAŁY WCZORAJ…

14:22 – Miały Polki doskonałą okazję na skończenie w akcji, ale piłka wyszła o metr za daleko… W odpowiedzi Patrycja Polak…

12:20 – Polki nie pojadą na Mistrzostwa Świata! Chyba możemy to powiedzieć dziś już w 100%.

11:18 – Bezlitosne są Serbki. Gdyby Polki kończyły swoje pierwsze akcje lub kontry, to ten wynik by tak źle nie wyglądał…

10:16 – Odjeżdżają Serbki, ale wiara w naszych zawodniczkach jeszcze nie zgasła. Świetnie działają dziś skrzydła w reprezentacji naszych rywalek…

8:14 – Nasze zawodniczki wyraźnie stanęły, a z Serbkami to nie ujdzie na sucho… Kroi się szybkie 0:3…

8:11 – Serbki teraz perfekcyjne w kontrze i zyskują przewagę. Czy to jest już ten decydujący moment?

8:8 – Teraz wreszcie chwila, gdzie gonimy, chociaż to znowu bardziej bierze się z błędów rywalek.

4:7 – Dwa fatalnie przestrzelone ataki ze skrzydła, czyli znowu to samo, co we wczorajszym meczu z Czechami.

2:4 – I znowu odjeżdżają Serbki. Statystyki tego meczu znowu są dla nas porażające. Choćby w bloku – 13:4 na korzyść wicemistrzyń olimpijskich

1:1 – Początek trzeciej partii daje nam remis.

16:25 – Nie do zatrzymania pod koniec seta Serbki na siatce, ale nasze zawodniczki też zbyt przewidywalne. Serbki jadą z warszawskiego turnieju na Mistrzostwa Świata!

15:21 – W decydujących momentach teraz znowu Serbki wrzucają piąty bieg. Przez chwilę było groźnie, gdy po akcji upadła Natalia Mędrzyk, ale z naszą zawodniczką chyba wszystko w porządku.

15:19 – Skuteczny blok Serbek na środku i znowu rywalki robią sobie przewagę. W kolejnej akcji dotknięcie siatki u Polek…

14:16 – Ostatnie akcje naprawdę dobre w wykonaniu Polek. Były i obrony i bloki, ale wkrada się też jak zawsze trochę chaosu. Gramy jednak na styku i jest to do odrobienia! Wierzymy!

11:13 – Najbardziej też bolą łatwo oddane punkty z zepsutych zagrywek. Ale odpowiadamy skuteczną kontrą. To są tylko dwa punkty!

9:11 – Dobrze bronią Polki, ale rywalki nadal mocno atakują. W ostatnich akcjach decydują jednak detale, przede wszystkim na siatce. Czas dla trenera Nawrockiego…

8:7 – Prowadzimy na przerwie technicznej! Teraz dobre ataki biało-czerwonych, a Serbki spuściły z gazu!

4:5 – I trzy punkty z rzędu rywalek. Zmiana w naszej reprezentacji – Grajber za Smarzek.

4:2 – Najwyższe w tym meczu prowadzenie Polek po dobrych zagrywkach Smarzek! Można teraz trochę pograć z Serbkami na tym prowadzeniu…

1:1 – Najpierw blok Serbek, ale w kolejnej akcji udany atak z prawego skrzydła!

15:25 – Cóż – Serbki pokazują dziś klasę i zdecydowanie dominują nad biało-czerwonymi! Kończymy pierwszego seta wysoką porażką…

12:21 – Zmniejsza się prowadzenie Serbek po dobrych zagrywkach Wołosz i grze na siatce biało-czerwonych, ale to chyba trochę za późno.

8:20 – Tragiczna sytuacja… Nie kończą Polki ataków i mają ogromne problemy z przyjęciem. Zdobywamy punkt co kilka akcji… To się nie może udać.

7:16 – No szybko nam się wymyka z rąk ta inauguracyjna partia. Polki nie kończą ataków, a dodatkowo znakomicie dysponowana jest – jak zawsze zresztą – zagrywka reprezentacji Serbii.

6:13 – Kapitalna zagrywka Tijany Boskovic i znowu wracamy do stanu siedmiu punktu przewagi Serbek. Czy nasze zawodniczki zdołają się jeszcze pozbierać w tym secie?

6:10 – Świetne kontry biało-czerwonych i odrabiamy trzy punkty straty!

3:10 – Serbki nie wstrzymują ręki i nasze zawodniczki nie bronią tych mocnych ataków…. A do tego mamy tradycyjnie problemy z przyjęciem.

2:8 – Ależ szwankuje nam przyjęcie. Dwa asy serwisowe Serbek, potem zablokowana ze środka Kąkolewska i już sześć punktów przewagi rywalek.

2:5 – Niedokładności w naszym zespole i to powoduje błędy, chociaż Polki miały kilka szans na zdobycz punktową.

2:3 – Zagrywka w siatkę reprezentacji Serbii i mamy remis. W odpowiedzi atak z lewego skrzydła.

0:1 – Rozpoczynają Serbki od zdobyczy punktowej, ale piłka weszła dopiero za trzecim razem i to nie na „czysto”…

20:40 – Wychodzimy 6-tką: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Mędrzyk, Smarzek – Krzos, Witkowska

20:32 – Dziś na „Torwarze” spodziewaliśmy się najbardziej licznej publiki, biorąc pod uwagę cały turniej. Na wczorajszym meczu z Czeszkami zgromadziło się 1200 widzów. Dziś możemy pobić ten wynik. Potrzeba siatkarskiego cudu, ale nie takie cuda w siatkówce żeńskiej widziano!

20:00 – Są i biało-czerwone! Rozpoczynamy rozgrzewkę!

19:53 – Serbki już w rozgrzewce, reprezentantki Polski na razie nie wyszły z szatni… Ciekawe rzeczy dzieją się na „Torwarze”!

19:21 – 25:15 i kończymy seta trzeciego oraz cały mecz. W warszawskim turnieju pozostał już do rozegrania tylko jeden mecz – Polski z Serbią. Cypryjki zajmują w turnieju piątą lokatę. Które będą Czechy? Tego dowiemy się po ostatnim spotkaniu.

19:02 – Po dwóch setach reprezentantki Czech bez ani jednego (!) bloku na koncie. Cypryjki popisały się trzema takimi zagraniami.

18:57 – Tak się kończy prawdopodobnie przedostatni tego spotkania – 25:14 wygrywają reprezentantki Czech. Jeśli wygrają 3:0 lub 3:1, przeskoczą reprezentantki Polski w klasyfikacji turnieju…

18:45 – Przy 8:2 byłam już w euforii. Żadna z nas nie myślała, że ten mecz obróci się przeciwko nam i sądziłyśmy, że to będzie dla nas naprawdę dobry dzień, ale teraz na gorąco ciężko powiedzieć, co spowodowało taką dekoncentrację w tie-breaku – powiedziała wczoraj zaraz po meczu libero reprezentacji Polski – Aleksandra Krzos.

fot. Inga Świetlicka/igrzyska24.pl

18:31 – Ambitnie walczy reprezentacja Cypru i może się to podobać, ale… przegrywa pierwszego seta 25:18! Swoją drogą ciekawe, czy aspekt fizyczny zagra jakąkolwiek rolę w tym meczu. Cypryjki wczoraj szybko pokonały reprezentację Islandii, a Czeszki bardzo męczyły się z Polską.

18:05 – Już za parę chwil początek spotkania Czeszek z reprezentacją Cypru. Tak po wczorajszym meczu cieszyły się podopieczne Zdenka Pommera… Nie chcielibyśmy oglądać takich obrazków, ale musimy…

fot. Inga Świetlicka/igrzyska24.pl

17:30 – Kilka fotek z wczorajszego spotkania, które dla polskich reprezentantek zakończyło się tak kuriozalną porażką…

fot. Inga Świetlicka/igrzyska24.pl
fot. Inga Świetlicka/igrzyska24.pl

17:00 – Aż cztery zawodniczki reprezentacji Słowacji zanotowały dziś 12 zdobytych punktów – Karin Palgutova, Jaroslava Pencova, Nina Herelova oraz Karin Sunderlikova. Nietypowe osiągnięcie Słowaczek!

16:53 – Identycznym wynikiem, jak w secie pierwszym kończy się partia ostatnia. 25:11 i 3:0! Obie drużyny kończą swoje zmagania w turnieju! Jak napisaliśmy – Islandia skończy turniej na 6. pozycji, a Słowaczki zajmą 4. lokatę.

16:36 – Po dwóch setach ten mecz naturalnie nie porywa, ale tragedii też nie ma. Słowaczki legitymują się skutecznością 56% w ataku, a najlepiej punktująca w ich szeregach jest Karin Sunderlikova z 10 punktami na koncie.

16:30 – Słowacja pokonuje w drugim secie Islandię 25:21. Pod koniec ambitne zawodniczki z północy Europy mocno próbowały gonić wynik, ale było już za późno. Należą im się jednak za to spore gratulacje!

fot. Inga Świetlicka/igrzyska24.pl

16:11 – Kilka minut temu zakończył się pierwszy set spotkania Islandii ze Słowacją i to nasze południowe sąsiadki odniosły łatwe zwycięstwo 25:11. W drugim secie to niespodziewanie rywalki wyszły na prowadzenie 9:8!

15:58 – Tak w tej chwili wygląda tabela polskiej grupy. Dzisiejsze zwycięstwo 3:0 lub 3:1 daje Polkom awans na MŚ, gdyż będą miały na koncie 13 punktów, przy tylko 12 oczkach Serbek. Dwa wygrane sety przez rywalki daje im promocję do Japonii, ale przy zwycięstwie Polek 3:2, to nasze zawodniczki kwalifikują się do 3. rundy, gdyż reprezentacja Czech po prawdopodobnym zwycięstwie 3:0 z Cyprem będzie miała punktów 11, a Polki zakończą turniej z 12 oczkami. W końcu porażka 2:3, przy zwycięstwie Czeszek 3:0 daje nam tylko 3. lokatę, ponieważ przy równej liczbie punktów, ratio setowe  dla Czech będzie wynosić 2, podczas gdy dla Polek 1,857. Wynik 1:3 i 0:3 też oczywiście eliminuje Polki z walki o MŚ!

15:37 – Jesteśmy po hymnach i oficjalnej prezentacji reprezentacji Islandii i Słowacji. O co grają obie drużyny? Islandki nie mają na tym turnieju jeszcze wygranego seta, więc na pewno zajmą w nim 6. pozycję. Reprezentacja Słowacji przegrywała w tym turnieju z Polską, Serbią oraz Czechami, ale raczej na pewno będzie 4. Mecz więc będzie miał rodzaj towarzyski, ale faworytkami zdecydowanie Słowaczki!

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password