Siatkówka – LŚ: Polacy powalczą z medalistami z Rio

Trener Ferdinando de Giorgi podał czternastoosobowy skład reprezentacji Polski na pierwszy turniej tegorocznej Ligi Światowej w Pesaro. Biało-Czerwoni w dniach 2-4 czerwca zagrają z mistrzami i wicemistrzami olimpijskimi, oraz drużyną Iranu.

Już w najbliższy piątek rusza faza interkontynentalna Ligi Światowej. Rywalizujący w I dywizji Polacy wyruszają do włoskiego Pesaro, by na dzień dobry zagrać mecz z mistrzami olimpijskimi z Brazylii. W sobotę po drugiej stronie siatki staną srebrni medaliści z Rio – Włosi, a w niedzielę zagramy z Iranem, który dwa tygodnie temu pokonaliśmy w meczu towarzyskim.

Trener Ferdinando de Giorgi odkrył karty, jeśli chodzi o skład naszej drużyny. W meczowej czternastce znalazło się miejsce dla dziewięciu zawodników, którzy stanowili trzon zespołu podczas igrzysk w Rio: Dawida Konarskiego, Grzegorza Łomacza, Fabiana Drzyzgi, Bartosza Kurka, Michała Kubiaka, Rafała Buszka, Mateusza Bieńka, Karola Kłosa i Pawła Zatorskiego. Doświadczonych siatkarzy wspomogą we Włoszech młodzi zdolni: Maciej Muzaj, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański i Aleksander Śliwka. Drugim Libero kadry będzie Damian Wojtaszek.

Po turnieju w Pesaro Polacy pojadą do Warny, gdzie zagrają z Bułgarią, Kanadą i ponownie z Brazylią. Zmagania w fazie interkontynentalnej zakończymy w Polsce pojedynkami z Rosją, Iranem i reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Turniej finałowy I dywizji Ligi Światowej odbędzie się w Brazylii w dniach 4-8 lipca 2017.

Reprezentacja Polski na turniej Ligi Światowej w Pesaro:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski , Bartłomiej Lemański
Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Terminarz gier:

2 czerwca, piątek:
17:00 Polska – Brazylia
20:00 Włochy – Iran

3 czerwca, sobota:
14:00 Włochy – Polska
17:00 Iran – Brazylia

4 czerwca, niedziela:
14:00 Włochy – Brazylia
17:00 Iran – Polska

źrodło: pzps.pl

Inga Świetlicka982 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password