Siatkówka – ME 2019: Kolejne mistrzostwa w Polsce!

Władze europejskiej siatkówki podążają za tym, co dzieje się w piłce ręcznej, piłce nożnej czy koszykówce. Na organizatorów kolejnych Mistrzostw Europy wybrano bowiem nie jeden czy dwa, a… aż cztery kraje. My cieszyć możemy się przede wszystkim z tego, że kobiecy EuroVolley odbędzie się między innymi w Polsce.

Nie znamy jeszcze szczegółowej formuły rozgrywek, a zatem tego w jaki sposób dane kraje podzielą się poszczególnymi częściami turnieju. Trudno zatem określić, czy w Polsce rozegrane zostaną tylko mecze grupowe, czy też coś więcej. Ta druga opcja wydaje się być jednak bardziej prawdopodobna. Oprócz naszego kraju, kobiecy EuroVolley zorganizują bowiem także Czechy, Węgry oraz Turcja.

Turniej mężczyzn również rozdzielono pomiędzy czterech organizatorów. Możliwość przeprowadzenia Mistrzostw Europy na swoim terenie zyskali finaliści poprzednich ME – Francuzi oraz Słoweńcy, a do tego także Belgowie i Holendrzy.

Warto dodać, że zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn będą to pierwsze turnieje z cyklu czempionatu Starego Kontynentu, w których wystąpią nie 16, a 24 zespoły. Więcej szczegółów mamy poznać jednak dopiero jutro.

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password