Siatkówka – ME: Cztery sety emocji i pogrom w piątym

Zwycięstwem rozpoczęły mistrzostwa Europy polskie siatkarki. Biało-Czerwone wygrały w meczu grupy A z Niemkami 3:2.

Polki przystępowały do spotkania w składzie zbliżonym do tego, w którym wygrały rozgrywki II dywizji World Grand Prix. W wyjściowej szóstce doszło do dwóch zmian -na ataku za Berenikę Tomsię trener Jacek Nawrocki wstawił Malwinę Smarzek, a jej miejsce na przyjęciu zajęła Patrycja Polak.

Biało-Czerwone świetnie zaczęły spotkanie, wygrywając pierwsze cztery akcje, jednak rywalki natychmiast odrobiły stratę i na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:6. Po powrocie na boisko Niemki powiększały swoją przewagę, ale czas wzięty przez trenera Nawrockiego pomógł naszej reprezentacji – najpierw Polki doprowadziły do remisu 11:11, a następnie wygrały kolejne dwie akcje. Od tej pory gra była bardzo wyrównana i o wygranej w tej partii zadecydowała końcówka, w której Niemki wygrał 25:23.

W drugim secie nasze zawodniczki były w lepszej sytuacji – szybko zbudowały kilkupunktową przewagę, której podopieczne Felixa Koslowskiego nie były w stanie zneutralizować. W dalszej części seta różnica między obydwoma zespołami się powiększyła i ostatecznie Polki wygrały bardzo wysoko – 25:15.

W trzeciej partii warunki dyktowały nasze rywalki. Ponownie Polki miały na początku przewagę, jednak nie tak dużą, jak poprzednio i przy nieco słabszej grze Biało-Czerwonych Niemki wyszły na prowadzenie. Ich przewaga stopniowo się powiększała, zwłaszcza w końcówce i w trzecim secie nasze zachodnie sąsiadki wygrały 25:18.

Czwarty set był najbardziej wyrównany, a większą przewagę Niemki uzyskały dopiero po drugiej przerwie technicznej (18:14). Polki zdołały zmniejszyć różnicę do zaledwie jednego punktu przy stanie 18:19, a chwilę później doprowadziły do remisu 21:21. Końcówkę lepiej rozegrała nasza reprezentacja i wygrywając 25:23 doprowadziła do tie-breaka.

Decydująca partia rozpoczęła się świetnie dla podopiecznych Jacka Nawrockiego – przy zmianie stron boiska prowadziliśmy 8:3. Dalej było tylko lepiej – Niemki zdobyły od tej pory tylko dwa punkty i Polki wygrały 15:5 i cały mecz 3:2.

W pierwszym meczu grupy A Azerki pokonały Węgierki 3:0. Oznacza to, że gospodynie są liderkami tabeli, a Polki zajmują drugie miejsce. W sobotę nasze siatkarki czeka mecz z Węgierkami.

Polska-Niemcy 3:2 (23:25, 25:15 ,18:25, 25:23, 15:5)
Polska:
Patrycja Polak (9), Agnieszka Kąkolewska (14), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (6), Joanna Wołosz (4), Martyna Grajber (5), Malwina Smarzek (36), Agata Witkowska (libero) oraz Julia Twardowska, Natalia Murek (1), Aleksandra Krzos (libero)
Niemcy: Denise Hanke (5), Maren Fromm (11), Jennifer Geerties (18), Jennifer Pettke (6), Louisa Lippmann (21), Leonie Schwertmann (1), Lenka Dürr (libero) oraz Irina Kemmsies, Lena Stigrot (7), Jana Franziska Poll, Marie Schölzel (8)

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2297 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>