Siatkówka – ME: Huśtawka nastrojów bratanic

Polskie siatkarki wygrały drugi mecz na mistrzostwach Europy. W spotkaniu z Węgierkami Biało-Czerwone pokonały 3:1 Węgierki.

Do drugiego meczu w fazie grupowej nasze zawodniczki przystępowały w roli faworytek. Trener Nawrocki, zgodnie z zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, wystawił tę samą szóstkę, co w sparingach z Holenderkami oraz piątkowym meczu z Niemkami.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Węgierki, które od razu odskoczyły na cztery punkty. Pogoń za wynikiem trwała dość długo i remis pojawił się na tablicy dopiero przy stanie 13:13. Na drugiej przerwie technicznej Biało-Czerwone prowadziły już dwoma punktami, a po powrocie na boisko powiększyły przewagę o kolejne dwa oczka. Ostatecznie set zakończył się wygraną Polek do 22.

W drugiej partii początek był w miarę wyrównany, jednak na pierwszej przerwie technicznej Madziarki prowadziły czterema punktami. W kolejnej części seta podopieczne Jacka Nawrockiego próbowały odrobić straty, jednak skutek był odwrotny do zamierzonego – na drugiej przerwie technicznej było już 16:9 dla naszych rywalek, a niedługo później 22:12. Polki po zmianach przeprowadzonych przez trenera Nawrockiego nieco zmniejszyły stratę, chwilowo nawet do czterech punktów (18:22), ale nie były w stanie jej całkowicie zniwelować i przegrały 19:25.

Na początku trzeciego seta po raz pierwszy w tym spotkaniu Węgierki nie uzyskały przewagi. Tym razem to Polki wyszły na prowadzenie, które najpierw sięgnęło czterech punktów (12:8), później siedmiu (20:13), a ostatecznie osiem (25:17).

W czwartym secie Biało-Czerwone nie utrzymały wysokiego poziomu gry i szybko zanotowały wysoką stratę – od stanu 5:8 do 6:13. Udało im się jednak odwrócić losy partii i doprowadzić do remisu 17:17, a następnie wyszły na prowadzenie 20:17. Od tamtej pory straciły tylko jeden punkt, wygrywając 25:18 i 3:1.

Polska-Węgry 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18)
Polska: Patrycja Polak (8), Agnieszka Kąkolewska (14), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (8), Joanna Wołosz (2), Martyna Grajber (8), Malwina Smarzek (25), Agata Witkowska (libero) oraz Roksana Brzóska (5), Natalia Murek (5), Maja Tokarska, Aleksandra Krzos (libero), Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek (1), Julia Twardowska (1)
Węgry: Gréta Szakmáry (18), Zsuzsanna Tálas (4), Bernadett Dékány (15), Edina Dobi, Rita Liliom (8), Eszter Nagy (6), Renata Szpin (libero) oraz Réka Bleicher, Kata Török (1), Lilla Villám, Nikolett Soós

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2297 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>