Siatkówka – ME kadetek: Polki wygrały grupę i zagrają w Aarnhem

W drugi pełny weekend 2017 roku ważne rzeczy działy się w siatkówce reprezentacyjnej kadetów i kadetek. Biało-czerwone walczyły na turnieju w Kownie z reprezentacją gospodyń, Czech i Estonii i bez żadnych problemów wygrały grupę, nie tracąc nawet seta. Mistrzostwa Europy odbędą się od 1 do 9 kwietnia w holenderskim Aarnhem. 

Wszystko zaczęło się w piątek. Polki stoczyły bardzo zacięty, ale pewny bój z reprezentacją Czech. Pierwszy i trzeci set tego meczu miały bardzo zacięty przebieg, drugi poszedł naszym siatkarkom dość łatwo. Najpierw biało-czerwone pokonały rywalki 25:23, w drugiej partii podopieczne Grzegorza Wagnera wygrały do 19, by w ostatniej partii okazać się lepszymi dopiero po grze na przewagi, w stosunku 27:25. Najskuteczniejsza reprezentantką Polski w tym meczu była młoda zawodniczka Impelu Wrocław – Julia Szczurowska, zdobywając 16 punktów. W drugim spotkaniu dnia Litwinki pokonały Estonki 3:1.

Drugi dzień był równie udany dla Polek, a zwycięstwo przyszło zdecydowanie łatwiej, niż dzień wcześniej. Reprezentantki Estonii w całym meczu zdobyły ledwie… 30 małych punktów, przegrywając 25:9, 25;10 i 25:11. Polki grały w tym meczu znakomicie, legitymując się w tym spotkaniu ponad 60% skutecznością. Najskuteczniejszą zawodniczką biało-czerwonych była tym razem Rozalia Hnatyszyn, zdobywczyni 10 punktów. Dzięki zwycięstwu Czeszek z Litwinkami 3:0 Polki już w sobotę mogły świętować awans do turnieju finałowego.

Zwieńczenie dzieła nastąpiło jednak dopiero w niedzielę, kiedy to Polki, ponownie zdecydowanie przeważając nad Litwinkami, zwyciężyły 3;0 (25:9, 25:16, 25:10). Tym razem najlepiej punktującą zawodniczką okazała się Magdalena Stysiak, a Polki po trzech dość łatwych zwycięstwach mogą przygotowywać się już do turnieju finałowego, w którym – w dniach od 1 do 9 kwietnia – zagrają obok Serbii, Białorusi, Turcji, Rosji, Niemiec, Bułgarii i Grecji, które awansowały z pierwszych miejsc w swoich grupach. Rumunia, Włochy i Słowenia zakwalifikowały z drugich miejsc z najlepszym bilansem, a skład dwunastu uczestniczek mistrzostw Europy kadetek uzupełnią gospodynie – Holenderki.

Wyniki Polek:

Polska – Czechy 3:0 (25:23, 25:19, 27:25)
Polska – Estonia 3:0 (25:9, 25:10, 25:11)
Polska – Litwa 3:0 (25:9, 25:16, 25:10)

 

Radosław Kępys489 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password