Siatkówka – ME kadetów: Mistrzowie z Czech, Polacy piąci w Europie!

Polscy siatkarze postawili kropkę nad „i”. Wygrywając z Francuzami, biało-czerwoni zapewnili sobie 5. miejsce na Mistrzostwach Europy kadetów. Mistrzami „Starego Kontynentu” okazali się Czesi, którzy dziś jeszcze raz dali popis gry w siatkówkę.

Dzień rozpoczęliśmy pojedynkiem o miejsce 7., w którym – zgodnie z przewidywaniami – Belgowie pokonali Finów 3:1. Nie spodziewaliśmy się jednak, że jeszcze łatwiejszą przeprawę od naszych grupowych rywali, będą mieli dziś nasi siatkarze.

Polacy w pojedynku z Francuzami o jakichkolwiek nerwach mogli mówić tylko w pierwszym secie, który rozegrany został na wyrównanym poziomie. Dopiero końcówka zadecydowała o tym, że ostatecznie to Polacy wygrali 25:22.

W kolejnych dwóch setach nasi siatkarze nie pozostawili już „Trójkolorowym” najmniejszych złudzeń. W obu przypadkach byli do bólu skuteczni – szybko wypracowywali sobie przewagę i nie pozwalali już jej sobie wydrzeć z rąk. Dzięki temu niezwykle szybko udało im się zakończyć spotkanie. I to pełnym sukcesem – wygrywając 3:0 (25:22, 25:15, 25:15).

Dużo więcej emocji towarzyszyło meczom medalowym. W pojedynku o brąz Rosjanie… drugi raz z rzędu wypuścili z rąk prowadzenie 2:1 i po emocjonującym tie-braku, o zaledwie dwa punkty przegrali z Turkami brązowy medal Mistrzostw Europy kadetów.

Czesi również zagrali spotkanie do złudzenia przypominające to wczorajsze. Po doskonale rozegranym secie, przychodził taki, gdzie nie układało się dosłownie nic. Na swoje szczęście, nasi południowi sąsiedzi potrafili jednak doskonale poukładać się w tie-breaku, dzięki czemu wygrali go 15:13 i zostali, dosyć niespodziewanie, Mistrzami Europy U-19.