Siatkówka – ME: Serbki mistrzyniami

Reprezentacja Serbii wygrała mistrzostwa Europy siatkarek. W finale turnieju pokonała Holenderki 3:1.

Początek spotkania o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu był niezwykle wyrównany. Dopiero po drugiej przerwie technicznej Serbki odskoczyły rywalkom na kilka punktów, co skutkowało wygraną 25:20. Drugi set był odwrotnością – na jego początku ekipa z Bałkanów zbudowała sobie kilkupunktową przewagę, która jednak zniknęła w połowie partii. Dzięki wygraniu trzech ostatnich akcji Serbkom udało się jednak wygrać i tę odsłonę meczu, tym razem do 22. W trzecim secie to Holenderki dominowały na boisku i pewnie wygrały do 18, jednak w czwartym role się odwróciły i tak samo wysoko wygrały Serbii, triumfując w całym meczu 3:1.

Holandia-Serbia 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 18:25)
Holandia:
Yvon Belien (13), Robin De Kruijf (11), Maret Balkestein-Grothues (6), Lonneke Slöetjes (9), Anne Buijs (10), Laura Dijkema (2), Kirsten Knip (libero) oraz Femke Stoltenborg, Celeste Plak (5), Marrit Jasper
Serbia: Bojana Żivković (2), Tijana Malesević (8), Brankica Mihajlović (15), Stefana Veljković (12), Jovana Stevanović (8), Tijana Bosković (29), Jelena Blagojević (libero) oraz Mina Popović, Sladjana Mirković

W meczu o brązowy medal Azerki zmierzyły się z Turczynkami. W pierwszym secie wynik długo oscylował wokół remisu, jednak końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie, wygrywając 25:22. Przez większość drugiej partii prowadziły podopieczne Giovanniego Guidettiego, jednak ich przewaga była niewielka, jak też skromne było ich końcowe zwycięstwo 25:21. Dopiero w trzecim i czwartym secie różnica między obydwoma zespołami była zdecydowana – Turczynki wygrały je do 14 i 8, triumfując w całym meczu 3:1 i zajmując miejsce na najniższym stopniu podium.

Azerbejdżan-Turcja 1:3 (25:22, 21:25, 14:25, 8:25)