Siatkówka – ME: Znamy miasta-gospodarzy „polskich” ME!

Kraków, Gdańsk, Katowice i Szczecin – te cztery miasta będą gościć spotkania siatkarskich Mistrzostw Europy, które w 2017 roku odbędą się w Polsce.

W Gdańsku swoje mecze grupowe rozgrywać będzie grupa A, czyli ta w której oglądać będziemy Polaków. Natomiast 15-tysięczna Tauron Arenia  w Krakowie gościć będzie spotkania fazy finałowej – mecze o złoty i brązowy medal.

Obok stolicy małopolski mecze Mistrzostw Europy w 2017 roku gościć będzie Gdańsk, Katowice oraz Szczecin, który dość niespodziewanie zastąpił Łódź – jedno z miast tradycyjnie już goszczących mecze polskich siatkarzy.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 25 sierpnia i potrwają do 3 września. Będzie to ostatni czempionat Starego Kontynentu rozgrywany w formule 16-zespołowej. Od 2019 roku w ME grać będą 24 ekipy, a turniej gościć będzie w 2-4 krajach.

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password