Siatkówka – Memoriał Wagnera: Dwóch trenerów odsłoniło karty! Będą gwiazdy!

Do Memoriału Wagnera coraz bliżej. Czas zatem odsłonić pierwsze karty, jeśli chodzi o składy poszczególnych drużyn na tę imprezę. Szeroki, 23-osobowy skład zaprezentowali Rosjanie. Dziś rąbka tajemnicy uchylił również Stefan Antiga.

Jako pierwszy na ogłoszenie kadry na Memoriał Wagnera zdecydował się Sergei Shliapnikov. Podał on do wiadomości szeroką kadrę reprezentacji Rosji, składającą się obecnie z 23 nazwisk. Wśród nich znalazło się zaledwie dziesięciu zawodników, których mogliśmy oglądać w rozgrywkach tegorocznej Ligi Światowej. Nie powinno nas to jednak zbytnio martwić. Ta informacja oznacza bowiem, że w szeregi „Sbornej” wracają tamtejsze gwiazdy, takie jak Siergiej Grankin, Artem Volvich, Aleksander Markin, Jurij Bierieżko, czy Maksim Michajłow.

W zupełnie innym kierunku poszedł zaś z powołaniami Stefan Antiga. On z kolei, kompletując kadrę na Memoriał Wagnera, postawił na najlepszych zawodników, grających w Lidze Światowej, jako trzon kadry. Trudno się jednak temu dziwić, patrząc na to, jak daleko zaszła prowadzona przez Francuza reprezentacja Kanady w tegorocznej edycji zawodów. Do tego „trzonu” Antiga dobrał jednak paru mniej doświadczonych zawodników, których będzie chciał zapewne w Krakowie przetestować.

Patrząc na składy Rosjan i Francuzów, robi się coraz ciekawiej. I pomimo iż do zawodów pozostało jeszcze niemal półtorej miesiąca, w powietrzu czuć emocje z nim związane.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password