Siatkówka – Memoriał Wagnera: Kanadyjczycy wygrywają z Francją!

Ostatniego dnia Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, reprezentanci Kanady nieco sensacyjnie zdołali pokonać zmęczonych Francuzów.

Na początku pierwszego seta wydawało się, że Francja ponownie będzie dziś w stanie wygrać spotkanie i zapewnić sobie zwycięstwo na Memoriale Wagnera. Ich początkowo dobra gra blokiem, szybko zmieniła się w broń… Kanadyjczyków, którzy nie raz wykorzystywali ręce blokujących rywali do skończenia akcji przy niezbyt dobrym przyjęciu. Wkrótce ekipa Antigi sama dołożyła dobrą zagrywkę, jednocześnie nie obniżając poziomu skuteczności w ataku. Dzięki temu Kanadyjczycy zdołali wyjść na prowadzenie i – mimo mocnej pogoni Trójkolorowych w końcówce partii – utrzymać je do końca.

W drugiej partii od początku to goście z Ameryki Północnej dominowali. Tym razem imponowali nie tylko siłą ataku, ale również blokiem, na którym często łapali swoich rywali. Wypracowanej na początku przewagi, podopieczni Stefana Antigi już nie oddali, wygrywając seta 25:21.

Na trzeciego seta Francuzi nie zdołali się odbudować. Dystans do rywali stracili już na samym początku, a podczas pierwszej przerwy technicznej przegrywali 3:8. W dalszej części seta zapały Trójkolorowych na odrobienie strat, skutecznie ostudził kanadyjski blok. I choć w końcówce seta reprezentanci Francji potrafili zaskoczyć mocną zagrywką, siatkarze z Kraju Klonowego Liścia nie pozwolili już na odrobienie strat i pewnie wygrali 25:22, kończąc w ten sposób całe spotkanie.

Oznacza to, że zwycięzcami piętnastego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zostanie wyłoniony w wieczornym spotkaniu. A będą nim Polacy bądź Rosjanie.

Francja – Kanada 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

Francja: Patry, Clevenot, Toniutti, Lyneel, Le Roux, Brizard, Boyer, Le Goff, , Bultor, Quesque, Rossard, Chnenyeze, Grebennikov (L), Tillie (L)

Kanada: Sanders, Marshall, Hoag, Maar, De Rocco, Veron, Vandoorn, van Berkel, Barnes, Gunter, Szwarc, Walsh, Duquette (L), Bann (L)