Siatkówka – młodzieżowe ME: Polacy i Włosi zwycięzcami swoich grup!

Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia fazy grupowej młodzieżowych mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. W fantastycznym stylu do półfinału awansowała reprezentacja Polski, która pokonała wszystkich grupowych rywali i zgarnęła prawie komplet punktów. Oprócz biało-czerwonych o finał powalczą Ukraińcy, Włosi i Rosjanie. 

Młodzieżowe mistrzostwa Europy odbywają się w Bułgarii. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście zespołów podzielonych na dwie grupy. Mecze rozgrywane są w Warnie i Płowdiw. Wśród faworytów turnieju wymieniało się Polaków. Faza grupowa tylko to potwierdziła.

Pierwszy etap rywalizacji był niezwykle udany dla młodzieżowej reprezentacji Polski. Podopieczni Sebastiana Pawlika rozpoczęli turniej od ciężkiej lecz udanej przeprawy z Francuzami. Po zaciętym boju trójkolorowi musieli uznać wyższość naszych zawodników, którzy wygrali po tie-breaku. Następne mecze były dla biało-czerwonych przysłowiowym spacerkiem. W starciach z Ukrainą i Słowenią nie stracili ani jednego seta. Polacy zapewnili sobie awans w przedostatnim meczu ze Słowenią, wygranym 3:1. Kropkę nad „i” postawili w spotkaniu z gospodarzami – Bułgarią, pewnie wygrywając 3:0 i kończąc rywalizację w grupie A na pierwszym miejscu.

Tuż za Polską uplasowała się reprezentacja Ukrainy. Nasi południowo-wschodni sąsiedzi nie mieli łatwego początku. W pierwszym meczu przegrywali 2:0 z Bułgarią, ale w porę zdołali się podnieść i wygrali mecz 2:3. W drugim pojedynku musieli uznać wyższość reprezentacji Polski. Ukraińcy nadrobili stratę punktową pokonując do zera Słowenię, Francję i Niemcy.

Tabela grupy A:

MIEJSCE DRUŻYNA MECZE PUNKTY SETY
1. Polska 5 14 15:3
2. Ukraina 5 11 12:5
3. Bułgaria 5 9 11:8
4. Niemcy 5 5 6:12
5. Francja 5 6 9:12
6. Słowenia 5 0 2:15

Zwycięzcą grupy B zostali Włosi. Reprezentacja Italii – podobnie jak Polska – pokonała wszystkich grupowych rywali, poczynając od Czech, po Serbie, Rosję, Turcję, kończąc na starciu z Białorusią. Włosi dwukrotnie wygrali dopiero po pięciu setach, co w dużej mierze zaważyło nad skromną – acz wystarczającą do awansu z pierwszego miejsca przewagą – nad wiceliderem. O drugą pozycję, a tym samym awans nie musieli się martwić Rosjanie. Zgromadzili na swoim koncie sporą liczbę punktów, co pozwoliło wyprzedzić Serbię aż o sześć oczek.

Tabela grupy B: 

MIEJSCE DRUŻYNA MECZE PUNKTY SETY
1. Włochy 5 13 15:5
2. Rosja 5 12 14:6
3. Serbia 5 6 9:12
4. Turcja 5 8 11:9
5. Czechy 5 5 8:12
6. Białoruś 5 1 2:15

Mecze półfinałowe: 

Polska – Rosja
Włochy – Ukraina

Mecze o miejsca 5-8:

Bułgaria – Turcja
Serbia – Niemcy

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password