Siatkówka – MŚ kadetów: Spacerkiem w półfinale!

W wielkim stylu polscy młodzi siatkarze zapewnili sobie awans do czołowej czwórki mistrzostw świata kadetów, rozgrywanych w Argentynie. Polacy pokonali Chińczyków 3:0 i w półfinale zagrają z Iranem, z którym już wygrali w fazie grupowej. Mecz dziś o 21:30.

Chyba nikt w ekipie prowadzonej przez Sebastiana Pawlika nie spodziewał się w ćwierćfinale łatwego meczu. wszyscy zdawali sobie sprawę, że to może być ciężki mecz. Może i dobrze, bo nasi kadeci uniknęli niepotrzebnych nerwów, które stały się ich udziałem po przegraniu pierwszego seta meczu 1/8 finału z Japonią.

Polacy zagrali od pierwszej piłki na 120% swoich możliwości i w zasadzie ani przez moment całego spotkania nie pozwolili rywalom na prowadzenie. Polacy w całym meczu fantastycznie grali przede wszystkim w ataku i w serwisie. Zdecydowanie najlepszym dziś polskim graczem był Bartosz Kwolek, zdobywca 23 punktów, grający w ataku na 56% skuteczności, który w całym meczu zanotował 10 asów serwisowych i serwisów wygrywających! Jak zwykle swoje punkty dorzucili Tomasz Fornal, Dawid Woch i Jakub Ziobrowski. Chińczycy nie grali słabo, nie popełniali zbyt wiele błędów, Odrzuceni od siatki atomowym polskim serwisem mieli kłopoty z takim rozgrywaniem swoich ataków, by zagrozić nimi polskiej drużynie.

Nasza dominacja na parkiecie wyglądał atak przekonująco, że trener Pawlik w trzecim secie pozwolił sobie na jedną z nielicznych w tym turnieju zmian w podstawowej szóstce. Na parkiecie pojawił się na chwilę Łukasz Kozub.

W pozostałych ćwierćfinałach Iran pokonał Włochy 3:2, choć przegrywał już 0:2, Rosja wygrała z USA 3:0, a gospodarze okazali się lepsi od Brazylijczyków 3:1. W półfinale Polska zagra z Iranem (dziś jeszcze o 21:30), zaś Argentyna z Rosją. Polacy grali już z Irańczykami na tych mistrzostwach – w meczu grupowym wygrali 3:1, choć pierwszego seta przegrali, a w drugim zwyciężyli dopiero w grze na przewagi.

Ćwierćfinał mistrzostw świata kadetów:
Polska – Chiny 3:0 (25:19, 25:17, 25:22)
Polska: Kwolek (23), Ziobrowski (15), Fornal (10), Woch (9), Kochanowski (4), Droszczyński (2), Masłowski (libero) oraz Kozub
Chiny: Zhou (8), Yu (8), Tao (6), Du (5), Wang (2), Liu (2), Yang (libero) oraz Jiang (2), Chen, Hu

Bartosz Szafran4710 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.