Siatkówka: Nerwowy tie-break i wygrana Polaków

Polscy siatkarze wygrali kolejny mecz w tegorocznej edycji rozgrywek Ligi Światowej. Biało-Czerwoni pokonali drugim meczu w Kazaniu Rosjan 3:2.

siatkarze3Początek spotkania był dość wyrównany, jednak po chwili nasi rywale zaczęli budować przewagę. Na drugiej przerwie technicznej wyniosła ona już cztery punkty i choć Polacy po powrocie na boisko minimalnie ją zmniejszyli, Rosjanie nie mieli problemów z jej odbudowaniem, a nawet powiększeniem do sześciu punktów i ostatecznie Biało-Czerwoni przegrali premierową odsłonę spotkania do 19.

Druga partia rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza. W dalszej części seta Polacy zbudowali skromną, trzypunktową przewagę i przez pewien czas ją utrzymywali, a następnie powiększyli, doprowadzając od stanu 18:16 do 23:17. Ta różnica okazała się nie do odrobienia dla Rosjan i podopieczni Stephane’a Antigi wygrali tę partię 25:21.

Już na początku trzeciego seta ekipa Sbornej przejęła inicjatywę i błyskawicznie odskoczyła nam na cztery punkty. Straty jednak udało się równie szybko odrobić i przez dłuższą chwilę wynik oscylował wokół remisu. W okolicach drugiej przerwy technicznej nasi zawodnicy uzyskali skromną przewagę i dociągnęli ją niemal do końca partii. Rosjanie wybronili jednak dwie piłki setowe i doprowadzili do gry na przewagi, w niej jednak lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 26:24.

Czwartą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli Biało-Czerwoni, jednak szybko stracili uzyskaną przewagę i później żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalom. Dopiero po drugiej przerwie technicznej gracze Sbornej wyszli na wyraźniejsze prowadzenie i choć nasi zawodnicy zmniejszyli je, to inicjatywa pozostała po stronie Rosjan i to oni wygrali seta 25:20.

Początek tie-breaka był dość wyrównany, jednak minimalną przewagę uzyskali Rosjanie i to przy ich jednopunktowym prowadzeniu doszło do zmiany stron boiska. Do końca seta wynik oscylował w okolicach remisu i partia zakończyła się grą na przewagi, wygraną przez Polaków 16:14.

Rosja-Polska 2:3 (25:19, 21:25, 24:26, 25:20, 14:16)
Rosja:
Antipkin (2), Wolwicz (4), Siwożelez (9), Sawin (19), Aszczew (12), Moroz (24), Werbow (L) oraz Ilinych (5), Spiridonow (1), Michajłow, Kołodinski, Smoliar i Obmoczajew (L)
Polska:
Nowakowski (9), Kurek (22), Łomacz (2), Kubiak (13), Mika (19), Bieniek (13), Zatorski (L) oraz Drzyzga, Możdżonek i Gacek (L)

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password