Siatkówka: Nieudane otwarcie Polek w Montreux

Polskie siatkarki porażką rozpoczęły swój powrót po siedmiu latach na turniej Montreux Volley Masters. Podopieczne Jacka Nawrockiego uległy 1:3 Brazylijkom.

Brazylijki do turnieju w Montreux przystępują w mocno zmienionym składzie w porównaniu do tego, co widzieliśmy na igrzyskach w Rio, Polki z kolei w większości grają w tym samym zestawieniu, co na nieudanych kwalifikacjach do mistrzostw świata na Torwarze. Mimo tego to Canarinhas były faworytem tego spotkania.

Swoją rolę potwierdziły w pierwszym secie. Choć rozpoczęły od skromnej przewagi, to sukcesywnie ją rozwijały, na drugiej przerwie technicznej prowadząc już sześcioma punktami. Nasze zawodniczki na chwilę zmniejszyły stratę, ale ostatecznie przegrały premierową odsłonę spotkania do 20.

Druga partia rozpoczęła się po myśli Biało-Czerwonych – szybko wyszły na czteropunktowe prowadzenie, jednak wkrótce różnica zmniejszyła się do jednego-dwóch oczek. W końcówce jednak znów lepiej spisywały się podopieczne Jacka Nawrockiego i w efekcie doprowadziły one do wyrównania stanu meczu, wygrywając drugiego seta 25:21.

Dobrą passę Polki kontynuowały w trzecim secie, zdobywając pierwsze trzy punkty. Brazylijki jednak szybko dogoniły wynik, a następnie wyszły na prowadzenie, które utrzymywały przez długi czas, choć ze zmieniającą się różnicą. Nasze zawodniczki zdołały w końcu wyrównać stan seta, ale wojnę nerwów w końcówce wygrały Canarinhas, triumfując 25:23.

W czwartym secie lepiej spisywały się Biało-Czerwone, jednak znów tylko do pewnego momentu – od prowadzenia 14:10 do drugiej przerwy technicznej wygrały tylko jedną akcję. Dalszy przebieg przypominał poprzednią partię, tym razem zakończył się grą na przewagi. Ostateczny wynik brzmiał 26:24 dla Brazylijek i tym samym podopieczne Ze Roberto wygrały cały mecz 3:1.

Polska-Brazylia 1:3 (20:25, 25:21, 23:25, 24:26)
Polska:
Agnieszka Kąkolewska (10), Zuzanna Efimienko (15), Monika Bociek (2), Joanna Wołosz (1), Natalia Mędrzyk (19), Malwina Smarzek (18), Agata Witkowska (libero), Aleksandra Krzos (libero) oraz Marlena Pleśnierowicz, Małgorzata Jasek (1), Patrycja Polak (3), Martyna Grajber (2)
Brazylia: Ana Carolina Da Silva (9), Adenizia Da Silva (10), Roberta Silva Ratzke (4), Tandara Caixeta (21), Natalia Pereira (17), Drussyla Costa (4), Gabriella Souza (libero), Suelen Pinto (libero) oraz Naiane De Almeida Rios, Edinara Brancher (3), Amanda Francisco (5), Mara Ferreira Leao

W pierwszym wtorkowym meczu Chinki pokonały Szwajcarki 3:0. Do rozegrania pozostał jeszcze mecz Holenderek z Argentynkami.

Wojciech Nowakowski2265 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.