Siatkówka plażowa – Alanya Masters: Kociołek i Strąg w turnieju głównym

Łatwo nie było, ale naszej jedynej parze udało się zakwalifikować do turnieju głównego Alanya Masters. Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg od jutra walczyć będą o medale w gorącej Turcji.

Nasze rodaczki dotarły do Alanyi po 16-godzinnej podróży. Zmęczonym zawodniczkom nie łatwo było przedrzeć się przez dwie rundy eliminacji. Szczególnie, że wysokie temperatury, jakie przez cały dzień biało-czerwone mogły odczuwać dziś w Turcji, na pewno nie pomagały.

Po trzysetowym boju z belgijską parą Mouha/Gielen, Kociołek i Strąg były na tyle zmęczone, że podczas drugiej rundy kwalifikacji wykorzystały każdą możliwą przerwę – zarówno „zwykły” czas, jak i przerwy medyczne. Na całe szczęście udało się wytrwać nie tylko bez kontuzji, ale również przejść przez kwalifikacje zwycięsko. W ich ostatniej rundzie Polki pokonały, również po tie-breaku, Niemki – Schillerwein i Tillmann. Dzięki temu zagrają od jutra w turnieju głównym Alanya Masters. Ich pierwszymi rywalkami będą reprezentantki Finlandii – Lahti i Parkkinen.


Alanya Masters – kwalifikacje:
Kociołek/Strąg – Mouha/Gielen (Belgia) 2:1 (21:18, 17:21, 15:13)
Kociołek Strąg – Schillerwein/Tillmann (Niemcy) 2:1 (21:14, 22:24, 16:14)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password