Siatkówka plażowa – Alanya Masters: Polki wycofują się z turnieju

Już wczoraj wykorzystywały przerwy medyczne. Dziś po prostu nie dały rady. Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg z powodu kontuzji wycofały się z udziału w Alanya Masters.

We wczorajszym artykule z Alanya Masters informowaliśmy, że Kasia Kociołek i Dorota Strąg miały wyjątkowo męczącą drogę do Turcji. Ponadto tamtejsza pogoda, połączona z drobnymi kontuzjami spowodowały, że biało-czerwone miały problemy już w kwalifikacjach. Przeszły je z trudem, wykorzystując przy tym wszystkie możliwe przerwy medyczne.

Dziś wcale nie było łatwiej. Swój pierwszy mecz na zawodach nasze rodaczki rozpoczęły od przegranego 8:21 seta z Finkami Lahti i Parkkinen. I choć Kociołek i Strąg dały radę doprowadzić do tie-breaku, w tym nie udało się wygrać.

Po przegranym pojedynku z reprezentantkami Finlandii, Polki mogły jeszcze – dzięki walce po drugiej stronie drabinki – bić się o medale. Tak się jednak nie stało. Przez kontuzję Kasi Kociołek, biało-czerwone nie skończyły swojego kolejnego pojedynku, oddając walkowerem mecz norweskiej parze Kjølberg/Hjortland.

Runda 1: Kociołek/Strąg – Lahti/Parkkinen (Finlandia) 1:2 (8:21, 23:21, 11:15)
Runda 2: Kociołek/Strąg – Kjølberg/Hjortland (Norwegia) krecz