Siatkówka plażowa – Antalya Masters: Finki wykorzystały szansę

Reprezentantki Finlandii – Lahti i Parkkinen wykorzystały swoją szansę. Po wyeliminowaniu w pierwszej rundzie Antalya Masters Katarzyny Kociołek i Doroty Strąg, w dalszej części zawodów były już nie do zatrzymania.

Kociołek i Strąg tuż po pojedynku z Finkami (przegranym po tie-breaku) w pierwszej rundzie Antalya Masters, wycofały się z turnieju z powodów zdrowotnych. Finki bardzo dobrze potrafiły jednak wykorzystać swoją szansę, jaką otrzymały po tym meczu.

W kolejnych pojedynkach Lahti i Parkkinen okazały się nie do zatrzymania. W meczach drugiej i trzeciej rundy oraz półfinale nie straciły nawet seta, dzięki czemu przebojem wdarły się na sam szczyt drabinki – do wielkiego finału turnieju. Tam czekała już na nie niemiecka para Behrens/Schumacher.

Finał okazał się zatem rewanżem za mecz 3. rundy zawodów. Tym razem jednak siatkarkom z północy nie poszło wcale tak łatwo. Pierwsze dwa sety meczu finałowego kończyły się – ze zmiennym szczęściem – dopiero po grze na przewagi. Żadna z drużyn zdecydowanej przewagi nie potrafiła wypracować sobie również w tie-breaku. Końcówkę pewniej rozegrały jednak Finki. Dzięki wygranej 15:12 w decydującej partii, to właśnie Lahti i Parkkinen zwyciężyły cały turniej na tureckich piaskach.