Siatkówka plażowa – Baden Masters: Belgowie i Niemki najlepsi, Polacy bez rewelacji

Austriackie Baden było w minionym tygodniu areną zmagań siatkarzy plażowych podczas pierwszego w tym sezonie turnieju rangi Masters.

Sporą niespodzianką zakończył się turniej mężczyzn, gdzie swój pierwszy triumf w zawodach tej rangi odnieśli Belgowie Dries Koekelkoren i Tom van Walle. Rozstawiona z numerem szóstym para w finale po zaciętym, trzysetowym boju pokonała faworyzowanych Austriaków Clemensa Dopplera i Alexandra Horsta. Z trzeciego miejsca cieszyli się Niemcy Lorenz Schümann i Julius Thole.

TURNIEJ MĘŻCZYZN

Finał:

Koekelkoren/van Walle BEL [6] Doppler/Horst AUT [3] 2-1 (17-21, 21-13, 16-14)

U pań bezkonkurencyjne okazały się Niemki Chantal Laboureur i Julia Sude. Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów przez turniej przeszły jak burza w w pięciu spotkaniach tracąc zaledwie jednego seta – w finale przeciwko rosyjskiemu duetowi Birlova/Makroguzova. Na najniższym stopniu podium stanęły rozstawione z „dwójką” Szwajcarki Betschart/Hüberli, które w meczu o brąz – również po tie-breaku – zwyciężyły Czeszki Kristine Kolocovą i Michale Kvapilovą.

TURNIEJ KOBIET

Finał:

Laboureur/Sude GER [1] Birlova/Makroguzova RUS [10] 2-1 (21-17, 17-21, 15-13)


Przeciętnie poradziły sobie reprezentanci Polski. Trzy nasze pary – Kołosińska/Grus
zczyńska i Strąg/Kociołek u pań oraz Prudel/Kujawiak u panów swój udział w turnieju zakończyły już na eliminacjach. Nieco lepiej poradzili sobie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy polegli dopiero w ćwierćfinale. Po trzysetowym boju Biało-czerwoni musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców – Belgów Driesa Koekelkorena i Toma van Walle.

1/4 finału:

Losiak/Kantor POL [4] Koekelkoren/van Walle BEL [6] 1-2 (21-17, 11-21, 14-16)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password