Siatkówka plażowa: Bez niespodzianek w fazie grupowej u mężczyzn

Za nami niemal wszystkie spotkania fazy grupowej na Xiamen Grand Slam. W Chinach jak dotychczas nie mamy większych niespodzianek, turniej przebiega zgodnie z oczekiwaniami kibiców i ekspertów.

Do największej niespodzianki w turnieju męskim doszło w grupie D. Smedins i Samoilovs, którzy znakomicie spisywali się w poprzednich turniejach, tym razem nie potrafili wygrać swojej grupy. Łotysze niespodziewanie ulegli bowiem po tie-breaku w meczu z niżej notowanymi Holendrami Stiekemą i Varenhorstem. W reszcie grup nie doszło do takich sensacji, widać natomiast lekką dominację par brazylijskich. Awans bezpośrednio do 2. rundy fazy pucharowej wywalczyli sobie zatem: Pedro/Bruno (Brazylia), Alison/Vitor Felipe (Brazylia), Nicolai/Lupo (Włochy), Ricardo/Álvaro Filho (Brazylia), Stiekema/Varenhorst (Holandia), Herrera/Gavira (Hiszpania), Brouwer/Meeuwsen (Holandia), Huber/Seidl (Austria).

Rozlosowane zostały także pary 1. rundy zawodów. Najciekawiej zapowiada się pojedynek Canarinhos Emanuela i Evandro przeciwko rozstawionej z „jedynką” chińskiej parze Wu Jiaxin/Li. Emocji na pewno nie zabraknie także w bratobójczym, amerykańskim pojedynku Patterson/Gibb kontra Brunner/Rogers oraz w meczu Samoilovsa i Smedinsa (Łotwa) z Horstem i Petutschnigiem (Austria).
A oto wszystkie pary 1. rundy:
Patterson/Gibb (USA) – Brunner/Rogers (USA)
Chen/Yang (Chiny) – Ingrosso/Ingrosso (Włochy)
Samoilovs/Smedins (Łotwa) – Horst/Petutschnig (Austria)
Emanuel/Evandro (Brazylia) – Wu Jiaxin/Li (Chiny)
Dollinger/Flüggen (Niemcy) – Schalk/Saxton (Kanada)
Bykanov/Koshkarev (Rosja) – Tomatis/Ranghieri (Włochy)
Böckermann/Urbatzka (Niemcy) – Sidorenko/Dyachenko (Kazachstan)
Kotsilianos/Zoupanis (Grecja) – Cès/Rowlandson (Francja)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password